Świetne wieści napłynęły wprost ze Szwecji. Mateusz Gigielewicz, reprezentujący na co dzień Giżycką Grupę Regatową, zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów w klasie Ice-Optimist.

W szwedzkiej miejscowości Ore Kyrka od 16 lutego rozgrywane były mistrzostwa świata juniorów i mistrzostwa Europy juniorów w bojerach oraz w klasie Ice-Optimist. W zawodach świetnie spisali się reprezentanci Polski. Po 7 startach najlepszy w klasie Ice-Optimist okazał się mrągowianin Mateusz Gigielewicz. 

W klasyfikacji dziewcząt w tej klasie Polki obsadziły cały podium. Złoty medal zdobyła Anielka Graczyk (Olsztyński Klub Żeglarski), a srebro i brąz zdobyły odpowiednio Maria Konarzewska i Amelia Potejko (obie Giżycka Grupa Regatowa). W mistrzostwach świata klasy DN tytuł wicemistrzowski zdobył Gustaw Miciński (YKP Gdynia). Ze srebrnym medalem ze Szwecji wraca też Laura Banach (MKŻ Mikołajki). 

Całe podium w mistrzostwach Europy Ice-Optimist kobiet również było biało-czerwone. Po złoto sięgnęła Maria Konarzewska, Amelia Potejko była druga, a brąz przypadł Anielce Graczyk. W bojerach brązowy medal zdobył Gustaw Miciński, a Laura Banach zakończyła rywalizację na drugim miejscu wśród dziewcząt. Trzecia była Aleksandra Chmielewska ( UKŻ-Grot OSiR Suwałki).

WYNIKI KOŃCOWE

MKŻ Mikołajki przywitał swoją mistrzynię Laurę Banach

źródło: PZŻ  

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij