Świetne wieści napłynęły wprost ze Szwecji. Mateusz Gigielewicz, reprezentujący na co dzień Giżycką Grupę Regatową, zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów w klasie Ice-Optimist.

W szwedzkiej miejscowości Ore Kyrka od 16 lutego rozgrywane były mistrzostwa świata juniorów i mistrzostwa Europy juniorów w bojerach oraz w klasie Ice-Optimist. W zawodach świetnie spisali się reprezentanci Polski. Po 7 startach najlepszy w klasie Ice-Optimist okazał się mrągowianin Mateusz Gigielewicz. 

W klasyfikacji dziewcząt w tej klasie Polki obsadziły cały podium. Złoty medal zdobyła Anielka Graczyk (Olsztyński Klub Żeglarski), a srebro i brąz zdobyły odpowiednio Maria Konarzewska i Amelia Potejko (obie Giżycka Grupa Regatowa). W mistrzostwach świata klasy DN tytuł wicemistrzowski zdobył Gustaw Miciński (YKP Gdynia). Ze srebrnym medalem ze Szwecji wraca też Laura Banach (MKŻ Mikołajki). 

Całe podium w mistrzostwach Europy Ice-Optimist kobiet również było biało-czerwone. Po złoto sięgnęła Maria Konarzewska, Amelia Potejko była druga, a brąz przypadł Anielce Graczyk. W bojerach brązowy medal zdobył Gustaw Miciński, a Laura Banach zakończyła rywalizację na drugim miejscu wśród dziewcząt. Trzecia była Aleksandra Chmielewska ( UKŻ-Grot OSiR Suwałki).

WYNIKI KOŃCOWE

MKŻ Mikołajki przywitał swoją mistrzynię Laurę Banach

źródło: PZŻ  

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij