Uczniowie, którzy lada moment staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia lub wkroczą na rynek pracy oraz zainteresowani bezrobotni, będą mogli tradycyjnie zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy. Okazją do tego będą Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego, które zaplanowano na 6 marca. 

Kilkadziesiąt stoisk, na których prezentować się będą mrągowskie szkoły, uczelnie wyższe, lokalni przedsiębiorcy, służby mundurowe oraz instytucje rynku pracy. 6 marca w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie odbędą się Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego. Początek o godzinie 10:00.

Organizatorom projektu przyświeca cel, by uczniowie klas VIII szkoły podstawowej poznali ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych, natomiast młodzież szkół ponadpodstawowych, a także bezrobotni, mieli możliwość poznania przyszłych pracodawców funkcjonujących na lokalnym rynku pracy.

– W programie targów przewiduje się konsultacje z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi i innymi specjalistami rynku pracy. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania „stoisk” naszych szkół i pracodawców – zaprasza Jolanta Malajkat z Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Mrągowie.

Targi pod patronatem Starosty Mrągowskiego organizowane są od kilku lat przez Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Mrągowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Mrągowie. W ubiegłym roku przez mrągowskie targi przewinęło się prawie pół tysiąca zwiedzających. Jak będzie w tym roku, przekonamy się już 6 marca.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij