Budextan Oficerska

13 lutego 2020 r. grupa „Stokrotki” i „Niezapominajki” z Przedszkola Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie zgłębiały swoją wiedzę podczas Festiwalu Nauki, na którym Magdalena Doraczyńska prezentowała doświadczenia, eksperymenty i pokazy fizyczne.

Dzieci z poszczególnych grup rozróżniały się kolorami ubioru, np. bluzki czerwone miała grupa „Stokrotki”, a niebieskie bluzki dzieci z grupy „Niezapominajki”.

Na wstępie nauczycielka Danuta Krzymowska przeprowadziła z dziećmi rozmowę kierowaną na temat: „Skąd możemy czerpać wiedzę?, „Jakich narzędzi, przedmiotów możemy użyć, by prowadzić badania, obserwacje?” Zaprezentowała także zgromadzone albumy książkowe, mikroskop, lunetę, lornetkę, szkła powiększające itp.

Magdalena Doraczyńska zademonstrowała z kolei powstawanie wulkanu, nadmuchiwanie balonu gazem (dwutlenkiem węgla) otrzymanego z połączenia sody i octu. Ponadto dzieci obserwowały płomień świec, z których jedna przykryta była słoikiem i wyciągały wnioski, dlaczego świeca przykryta słoikiem wcześniej zgasła?

- Dzieci oglądały na komputerze jakie są rodzaje bakterii, które mogą gromadzić się na nieumytych dokładnie dłoniach. Spotkanie zakończyło się doświadczeniem z wiaderkiem wody, która nie wylewało się pomimo tego, że wiaderko zostało wprowadzone w obrót i znajdowało się do góry dnem. Mam nadzieję, że takie pokazy i zabawy zachęcą dzieci do prowadzenia własnych doświadczeń i eksperymentów, rozwijania ich ciekawości poznawczej - informuje o Festiwalu Nauki w przedszkolu Stokrotka Danuta Krzymowska.

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij