Budextan Oficerska

Po pierwszym dniu zmagań w bojerowych Mistrzostwach Świata prowadzi Łukasz Zakrzewski reprezentujący MKŻ Mikołajki. Reszta Polaków prezentuje się równie dobrze.

Zimowa aura ponownie dała się we znaki organizatorom zawodów bojerowych i zawęziła możliwość wyboru akwen do trzech jezior w Skandynawii: dwóch w Szwecji i jednego w Finlandii. Ostateczne zawody postanowiono rozegrać na jeziorze Orsasjön w Szwecji. Do regat zgłosiło się 167 zawodników z kilkunastu krajów i dwóch kontynentów, w tym oczywiście Polacy (32 zawodników), którzy od wielu lat należą do światowej czołówki.

Rywalizacja odbywa się w trzech grupach: Gold, Silver i Bronze. Najrówniej w pierwszym dniu żeglował Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki. Dwukrotnie w wyścigach elity zajmował drugie miejsce, co dało mu ostateczne prowadzenie. W tej samej klasyfikacji obecnie trzecie miejsce zajmuje Jarosław Radzki, czwarte Adam Szczęsny (obaj KKSW Warmia Olsztyn), a na piątym miejscu plasuje się Wojciech Baranowski (MBSW Giżycko).

Dotychczas panujące warunki pogodowe (wiatr zmienny od 3 do 15 m/s) są trudne dla wszystkich żeglarzy. Wciąż o medale walczą również inni reprezentanci Warmii i Mazur. Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) wygrał pierwszy wyścig, a Karol Jabłoński drugi. 

Jutro kolejne starty. Bezpośrednio po rozegraniu Mistrzostw Świata w tym samym miejscu odbędą się mistrzostwa Europy.

Wyniki po pierwszym dniu

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij