Trwa wypisywanie pacjentów oddziału dziecięcego i ewentualny transport do innych szpitali. Z powodu braków kadrowych oddział ma zostać ponownie zamknięty. Nie wiadomo w tej chwili na jak długo. Wciąż otwarty pozostaje jednak trakt porodowy. 

Po pół roku 7 lutego oficjalnie ponownie otworzono oddział dziecięcy a także trakt porodowy działający w ramach oddziału położniczo-ginekologicznego z pododdziałem noworodkowym. Zarząd w swoim komunikacie poinformował jednocześnie, że wciąż trwają starania związane ze skompletowaniem personelu lekarskiego. Problemy kadrowe okazały się jednak poważniejsze.

We wtorek 11 lutego rozpoczęto wypis pacjentów oddziału dziecięcego. – Dostaliśmy informację, że pełniący dyżur doktor został wezwany musi pilnie wyjechać, a jego zmiennik nie może pojawić się w szpitalu – mówi Prezes Zarządu szpitala Brygida Schlueter-Górska. Nie wiadomo ile ta sytuacja może potrwać. Jutro zarząd szpitala ma wysłać pismo do Wydziału Zdrowia Warminsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie z prośbą o zgodę na czasowe zamknięcie oddziału dziecięcego.

Jak informuje Prezes Zarządu szpitala trakt porodowy wciąż jednak działa normalnie i przyjmowane są nowe pacjentki.

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij