Budextan Oficerska

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn), trenujący pod czujnym okiem mrągowianina Grzegorza Prokopowicza, zostali mistrzami Europy żeglarzy z niepełnosprawnością! Oboje triumfowali w klasie Hansa 303, nie zostawiając swoim rywalom i rywalkom żadnych złudzeń! 

- Są to pierwsze zawody w roku 2020 i od razu zaczynamy walkę o medale. Nie jesteśmy szczęśliwi z daty rozgrywania ME, ale jesteśmy gotowi, żeby walczyć o najwyższe cele - komentował tuż przed mistrzostwami Grzegorz Prokopowicz, trener polskiej kadry żeglarzy z niepełnosprawnością.

O tym, że nie były to słowa rzucone na wiatr, niedługo później udowodnili jego zawodnicy. Regaty Eurosaf Parasailing European Championship odbyły się w hiszpańskiej miejscowości Javea.

- Trudno się nie cieszyć, gdy z 11 wyścigów 10 razy przypływa się na pierwszym miejscu, a raz na drugim. To były bardzo dobre regaty w moim wykonaniu, bardzo dobrze czułem się na wodzie, jak i na lądzie - powiedział tuż po zawodach Piotr Cichocki, cytowany przez Polski Związek Żeglarski.

Równie wyśmienicie poradziła sobie też Olga Górnaś-Grudzień, która po pierwszym dniu musiała odrabiać straty do Hiszpanki Violety del Reino. Warto podkreślić, że we wspólnej klasyfikacji kobiet i mężczyzn Olga zajęła bardzo wysokie,6 miejsce.

Trzeci z reprezentantów Polski,Waldemar Woźniak uplasował się ostatecznie na 11 miejscu. .

 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij