Gmina Mrągowo stawia na Odnawialne Źródła Energii. Jeszcze w tym roku instalacje fotowoltaiczne pojawią się na szkołach podstawowych w Marcinkowie, Kosewie, Szestnie oraz na budynku oddziału przedszkolnego w Bożem. Wartość inwestycji to ponad milion złotych.

W ubiegłym roku Gmina Mrągowo złożyła wniosek o dofinansowanie modernizacji obiektów użyteczności publicznej pod kątem Odnawialnych Źródeł Energii, który został bardzo wysoko oceniony. – Nasza koncepcja wykorzystania OZE dotyczyła instalacji fotowoltaicznych na Szkołach Podstawowych w Marcinkowie, Kosewie, Szestnie oraz na budynku oddziału przedszkolnego w Bożem. Dodatkowo w Kosewie i Bożem projektanci zaplanowali montaż pomp ciepła – informuje Piotr Piercewicz, Wójt Gminy Mrągowo.

Zainteresowanie konkursem ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski było ogromne. Na ostatecznej liście rankingowej znalazło się 114 wniosków, a do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 63. Projekt Gminy Mrągowo zajął 11 miejsce. Wartość projektu to 1 079 553,78 zł, z czego dofinansowanie to 913 574, 71 zł.

– Realizację rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Czekamy na podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim. Inwestycja poprawi efektywność energetyczną i jesteśmy przekonani, że stanie się także dobrym przykładem, że warto inwestować w OZE – dodaje Piotr Piercewicz.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij