2 lutego Kościół Zielonoświątkowy w Mrągowie obchodził jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji odbyło się m.in. nabożeństwo dziękczynne, przypominano początki kościoła, a także zaprezentowano film dokumentalny o mrągowskim zborze.

Kościół Zielonoświątkowy w Mrągowie można zaliczyć do jednego z pierwszych zborów powstałych w nowej strukturze informacyjnej kościoła. Został oficjalnie zarejestrowany w grudniu 1989 roku.  

Działalność zboru została zapoczątkowana przez Franciszka Białochleba. Rada Zboru w Kętrzynie na posiedzeniu zwyczajnym d. 29 czerwca 1988 r. podjęła uchwałę o powołaniu placówki w Mrągowie z siedzibą przy ul. Słonecznej 59 oraz opiekunem F. Białochlebem. 18 kwietnia 1989 r. w Kętrzynie zorganizowany został chrzest, którym swoją wiarę wyraziło 5 katechumenów z Mrągowa.

W 1989 r. w zborze odbyła się pierwsza misja namiotowa oraz pierwszy zlot młodzieży. W wyniku powiększającej się liczby wyznawców w 1990 r. Naczelnik Miasta Mrągowa wydał decyzję w sprawie oddania zborowi w wieczyste użytkowanie nieruchomości położonej przy ul. Spacerowej 2A w Mrągowie.

Pastorem zboru jest  obecnie prezb. Andrzej Krzynówek. Starsi Zboru to: diak. Krzysztof Wawrzeniuk, diak. Eugeniusz Ruszczyk i Adam Szopa – skarbnik.

Pełna historia zboru opracowana przez diak. Krzysztofa Wawrzeniuka

źródło: UM w Mrągowie

Transmisja z jubileuszu 30-lecia powstania zboru

Jubileusz 30-lecia Kościoła Zielonoświątkowego fot. Filip "Wiatrak" Wiatrow


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij