Ostatnia sobota lutego upłynie mieszkańcom naszego miasta pod znakiem kultury dawnych kresów. Już po raz siedemnasty odbędzie się „kaziukowe” święto, które zaplanowano 29 lutego w Centrum Kultury i Turystyki.

W godzinach 14:00-17:00 przed Centrum Kultury odbędzie się Kiermasz Kaziukowy, podczas którego będzie można nabyć oryginalne wyroby z Wilna: chleb wileński, rękodzieła ludowe, kaziukowe serca a zwłaszcza od wielu, wielu lat królową każdego takiego jarmarku wileńską palmę - małe dzieło sztuki wyczarowane sprawnymi rękami mistrzyń, wyplatane z suszonego kolorowego zielska.

O godzinie 17.00  w sali widowiskowej CKiT rozpocznie się koncert galowy, w którym wystąpią goście z Wilna: Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Tańca "STO UŚMIECHÓW", Kapela Wesołe Wilno, a także mrągowski Chór Kamerton.

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Tańca „STO UŚMIECHÓW” jest reprezentacyjnym zespołem artystycznym Liceum im. A. Mickiewicza w Wilnie. Zespół od 1996 roku aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym miasta i kraju. Brał udział w wielu imprezach i festiwalach międzynarodowych organizowanych na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech,  Hiszpanii, Białorusi, w Polsce, Bułgarii, Macedonii Północnej. Za swą działalność Zespół był wielokrotnie nagradzany i uhonorowany licznymi dowodami uznania i dyplomami, jest laureatem wielu festiwali i konkursów w kraju i za granicą. Celem działalności zespołu jest upowszechnianie i promowanie kultury polskiej w kraju i za granicą, by ona nie była tylko zabytkiem, echem przeszłości, ale wartością dnia dzisiejszego, źródłem tożsamości narodowej. Zespół tworzy 5 grup tanecznych, w których tańczy ponad 100 osób: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Wachlarz programowych propozycji, jakimi dysponuje Zespół jest bogaty i kulturowo zróżnicowany. Obejmuje on około 50 choreografii, na które składają się tańce polskie,  litewskie, ukraińskie, słowackie, a także widowiska tematyczne („Mam biało czerwone serce”, „Żar”, „Magia świąt”). Kierownikiem zespołu  jest Danuta Grydź.

Bilety w cenie: 15 zł i 13 zł (uczniowie, studenci lub z kartą RTP/MKS) do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 743 34 66 oraz online w systemie ekobilet.

 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij