Olsztyńska Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczyna cykl spotkań edukacyjnych. Pierwszy „Przystanek Historia Mrągowo” odbędzie się już 5 lutego w mrągowskim ratuszu.

"Antykomunizm Polaków w XX wieku" to tytuł książki, zawierającej artykuły przygotowane przez czołowych badaczy problemu, wywodzących się z kilkunastu ośrodków akademickich i naukowych w Polsce. Promocja publikacji miała miejsce pod koniec października 2019 roku, a już 5 lutego 2020 redaktorzy pojawią się w Mrągowie.

Spotkanie poprowadzi dr Paweł Warot – naczelnik delegatury IPN w Olsztynie, a jego goścmi będą dr hab. Piotr Kardela  – dyrektor oddziału IPN w Białymstoku oraz dr hab Karol Sacewicz, historyk z olsztyńskiej Delegatury IPN. 

Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy o historii najnowszej, edukacja historyczna oraz prowadzenia dyskusji o historii Polski. Podczas kolejnych spotkań zostaną zaprezentowane wystawy przygotowane przez IPN, odbywać się będą kolejne spotkania z autorami publikacji historycznych a także pokazy filmowe.

źródło: IPN Olsztyn

 
 
Słowa kluczowe:
IPN Mrągowo kultura spotkanie autorskie 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij