Polski Związek Żeglarski przyznał tegoroczne Błękitne Spinakery. Konkurs ma na celu m.in. popularyzację sródlądowego żeglarstwa turystycznego i rekreacyjnego. Wśród wyróżnionych znalazły się regaty organizowane przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe "CZOS".

Nagrody przyznawane są co roku w trzech kategoriach: Śródlądowa Impreza Roku, Śródlądowe Regaty Roku oraz Śródlądowy Rejs Roku.Wśród celów konkursu jest przede wszystkim propagowanie przedsięwzięć żeglarskich, w tym imprez, rejsów i regat, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Wśród kryteriów oceny jest m.in. liczba uczestników, w szczególności tych najmłodszych. Kapituła konkursu bierze też pod uwagę stopień trudności realizowanych przedsięwzięć, nowatorstwo w rozwiązaniach organizacyjnych, stopień realizacji założonych celów czy też zaangażowanie partnerów, zwłaszcza instytucji i organów administracji rządowej i samorządowej. 

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe "CZOS" zostało wyróżnione w kategorii Śródlądowe Regaty Roku za organizację imprezy Siwik Holiday Cup, odbywającej się w ramach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2019 i Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. – Cieszymy się z tego wyróżnienia, zwłaszcza, że nasze imprezy zostały po raz kolejny docenione przez środowisko żeglarskie z całej Polski. Długo pracowaliśmy nad odpowiednim przygotowaniem regat Siwik Holiday Cup 2019, które po raz pierwszy w historii Mrągowa odbyły się na Junie. Doceniono nie tylko nasze zaangażowanie, lecz również nowo odkryty żeglarsko akwen, bo już w kwietniu tego roku na Junie odbędzie się kolejna impreza organizowana tym razem przez Polski Związek Żeglarski – komentuje sukces Mateusz Kossakowski, Prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS”. 

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone podczas targów Wiatr i Woda 13 marca w Warszawie. W 2016 roku MTR "CZOS" otrzymało nagrodę Błękitnego Spinakera za cykl Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij