Rozpoczęły się przygotowania do I Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki "Wróćmy na Jeziora", który odbędzie się w dniach 23-24 marca w Mikołajkach. Festiwal ma być poświęcony polskim artystom, którzy odeszli.

Projekt skierowany jest do młodych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, którzy cenią polskich artystów i ich dorobek artystyczny. Celem przedsięwzięcia jest między innymi promowanie naszego regionu i popularyzacja polskiej kultury.

Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy prezentować będą utwory artystów takich jak: Zbigniew Wodecki. Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Krzysztof Klenczon, Ryszard Riedel, Anna Jantar, Kora Jackowska, Grzegorz Ciechowski, Ada Rusowicz, Kasia Sobczyk, Irena Jarocka. Konkurs odbędzie się w dniach 23-24 marca 2020 roku (poniedziałek-wtorek) w Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach.

Uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na 3 kategorie wiekowe oraz zespoły. Aby wziąć udział w festiwalu należy przesłać do 15 lutego 2020 r. nagranie wybranego przez siebie utworu. Organizatorzy dopuszczają amatorskie nagrania (np. telefonem komórkowym). Demo należy wysłać na adres e-mail festiwal@wrcomynajeziora.pl lub listownie na adres Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach. Komisja oceniająca występy składać się będzie m.in. z finalistów The Voice of Poland. We wszystkich czterech kategoriach na podium oprócz upominków przewidziane są także nagrody pieniężne: 700 zł (I miejsce), 500 zł (II miejsce) i 300 zł (III miejsce).

źródło: organizatorzy Festiwalu Piosenki "Wróćmy na Jeziora"

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij