Sąd na wniosek prokuratury przedłużył tymczasowy areszt o kolejne trzy miesiące byłemu burmistrzowi warszawskiej dzielnicy Włochy i deweloperowi, którzy zostali zatrzymani przez agentów CBA - poinformowała agencja.

Pod koniec października Centralne Biuro Śledcze poinformowało o zatrzymaniu burmistrza warszawskich Włoch Artura W., który przyjął łapówkę w kwocie 200 tysięcy złotych w zamian za decyzje dotyczące warunków zabudowy. Pieniądze miał wręczyć znany przedsiębiorca budowlany i hotelowy Sabri B.

Obaj podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące, a niedawno sąd postanowił przedłużyć areszt o następne trzy miesiące. Prokuratora przedstawiła Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyći majątkowej w postaci 200 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Podejrzany nie przynzał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. 

Jak poinformował Wydział Komunikacji CBA obecnie funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zabezpieczają dokumentację w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Czynności prowadzone są na polecenie stołecznej Prokuratury Okręgowej.

źródło: tvp.info, onet.pl, PAP

Słowa kluczowe:
CBA Mrągowo 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij