22 stycznia ogłoszono przetarg na budowę i przebudowę głównych kolektorów deszczowych. To największa inwestycja ostatnich lat w Mrągowie.

Inwestycja polegać będzie na wymianie odcinków kanalizacji deszczowej będących w złym stanie technicznym oraz budowie nowych odcinków kolektorów o zwiększonej przepustowości.Planowane prace podzielono na trzy etapy: etap I dotyczy przebudowy kolektora na odcinku od wypływu z jeziorka Magistrackiego do wylotu do jeziora Juno, etap II – przebudowy kolektora deszczowego odbierającego wody opadowe z os. Mazurskiego do rowów otwartych zlokalizowanych przy targowisku miejskim, etap III – budowy i przebudowy kolektora deszczowego na odcinku od ul. Brzozowej do projektowanego zbiornika retencyjnego. W ramach projektu zrealizowana zostanie budowa i przebudowa głównych kolektorów deszczowych, budowa zbiornika retencyjnego oraz urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe, przebudowę rowu na wysokości targowiska miejskiego.

Projekt został dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i ma zakończyć się w 2022 roku. Docelowo inwestycja umożliwi również przebudowę dróg w śródmieściu, a także pozwoli na wykorzystanie wielu terenów na potrzeby inwestycyjne i budownictwa. 

źródło: UM w Mrągowie

Słowa kluczowe:
Mrągowo inwestycja kolektory deszczowe 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij