Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie matka, która będąc w stanie nietrzeźwości opiekowała się kilkuletnim dzieckiem. Policję o zdarzeniu powiadomił kurator sądowy.

23 stycznia przed południem oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację od kuratora sądowego, że w jednym z mieszkań na terenie miasta matka, będąc w stanie nietrzeźwości, sprawuje opiekę nad dzieckiem. Mrągowscy policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali kobietę, która opiekowała się swoją 6-letnią córką. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie wykazało, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dziecko zostało przekazane pod opiekę najbliższej rodzinie.

- Nie przechodźmy obojętnie obok sytuacji, w której mamy podejrzenia, że w danej rodzinie dzieje się coś złego, dochodzi do przemocy czy też niewłaściwej opieki nad dziećmi. Reagujmy zawsze w tego rodzaju sytuacjach, powiadamiajmy odpowiednie służby. Nie myślmy o tym, że zrobi to za nas ktoś inny! - apeluje mrągowska policja.

Słowa kluczowe:
Mrągowo policja na sygnale interwencja 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij