Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie matka, która będąc w stanie nietrzeźwości opiekowała się kilkuletnim dzieckiem. Policję o zdarzeniu powiadomił kurator sądowy.

23 stycznia przed południem oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację od kuratora sądowego, że w jednym z mieszkań na terenie miasta matka, będąc w stanie nietrzeźwości, sprawuje opiekę nad dzieckiem. Mrągowscy policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali kobietę, która opiekowała się swoją 6-letnią córką. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie wykazało, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dziecko zostało przekazane pod opiekę najbliższej rodzinie.

- Nie przechodźmy obojętnie obok sytuacji, w której mamy podejrzenia, że w danej rodzinie dzieje się coś złego, dochodzi do przemocy czy też niewłaściwej opieki nad dziećmi. Reagujmy zawsze w tego rodzaju sytuacjach, powiadamiajmy odpowiednie służby. Nie myślmy o tym, że zrobi to za nas ktoś inny! - apeluje mrągowska policja.

Słowa kluczowe:
Mrągowo policja na sygnale interwencja 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij