Zakończyła się termomodernizacja budynków I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Całkowita wartość projektu to prawie 5 mln złotych!

Głównym celem projektu powiatu mrągowskiego było podwyższenie standardu energetycznego i komfortu cieplnego dwóch budynków: I LO w Mrągowie oraz CKZiU w Mrągowie poprzez termomodernizację. Całkowita wartość zadania to 4 806 940 zł. Projekt został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w kwocie 2 773 127,57 zł.

W budynku I LO w Mrągowie doszło do ocieplenia stropodachu nad salą gimnastyczną, aulą i budynkiem głównym, a także do wymiany drzwi zewnętrznych, okien drewnianych i ocieplenia stropodachu nad małą salą gimnastyczną. 

— To duża i ważna inwestycja dla naszej szkoły. Po pierwsze będzie nareszcie ciepło. Po drugie będzie nareszcie ładnie. Po trzecie będzie to na pewno miało duży wymiar ekonomiczny” — komentuje termomodernizację Jan Parda, dyrektor I LO w Mrągowie.

W budynku CKZiU udało się z kolei ocieplić zewnętrzne ściany i dommurowania, a take stropodacj nad częścią budynku dydaktycznego i warsztatowego. Wymieniono drzwi zewnętrzne i bramy warsztatów, a także doszło do montażu turbowentów, ocieplenia podłogi na gruncie, wymiany okien drewnianych, domurowania i modernizacji instalacji grzewczej.

— Dzięki dokonanym pracom, warsztaty stały się nowoczesnym miejscem realizacji zajęć dydaktycznych. Zaś zaplanowane wyposażenie warsztatów w obrabiarki cyfrowe, stacje diagnostyczną oraz inne wyposażenie techniczne stworzy z nich nowoczesne centrum edukacji praktycznej. Ponadto, sama termomodernizacja przyczyni się do zmniejszenia kosztów związanych ogrzewaniem samego obiektu oraz do komfortu pracy uczniów i nauczycieli — informuje Waldemar Cybul, wicedyrektor CKZiU.

Realizacja projektu ma w założeniu przyczynić się do:

  • obniżenia kosztów ogrzewania budynków oświatowych,
  • poprawy komfortu cieplnego budynków oświatowych,
  • poprawy estetyki budynków,
  • zmniejszenia emisji gazów i płynów do atmosfery, a tym samym pozytywny wpływ na ochronę środowiska naturalnego i zdrowie mieszkańców Mrągowa,
  • zapewnienie odpowiedniej funkcjonalność infrastruktury.

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij