Budextan Oficerska

Po raz piąty w Mrągowie pobiegną „Tropem Wilczym” by oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 1 marca, a na biegaczy będą czekały dwa dystanse  – symboliczny, liczący 1963 metry oraz bieg na 8 km. 

W Mrągowie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz kolejny będzie można uczcić na sportowo. W sobotę 1 marca, podobnie jak w wielu innych polskich miastach, zawodnicy pokonają tradycyjny dystans 1963 metry – symbolizujący rok, w którym zmarł ostatni żołnierz Józef Franczak pseudonim „Lalek”. Podczas piątej edycji biegu „Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych” nie zabraknie także sportowej rywalizacji, bo chętni biegacze będą mogli dodatkowo wystartować na dystansie 8 km. Biuro biegu znajdować się będzie w ZOS Baza Mrągowo (ul. Nadbrzeżna 13), a początek wydarzenia nastąpi o godz. 12.00.

Tropem Wilczym to największy w Polsce bieg pamięci. Celem wydarzenia jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Organizatorzy mrągowskiego zamierzają w tym roku upamiętnić również bohaterskie osoby powiązane z Mrągowem.

Zapisy do biegu już ruszyły!

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij