Ruszają bezpłatne konsultacje w sprawach dotyczących nieruchomości. Przez najbliższe dwa miesiące agenci z firmy z Freedom Nieruchomości Mrągowo będą do dyspozycji mieszkańców Mrągowa i Powiatu Mrągowskiego w każdy wtorek.

Sprzedaż nieruchomości to niekiedy długa i żmudna droga, na której spotkać możemy przeszkody i wady formalno-prawne, a wśród nich: niezgodności dotyczące prawa własności, zameldowania osób trzecich, niezgodności granic działki lub ich służebności, niezgodnych zapisów ksiąg wieczystych ze stanem faktycznym lub zapisów w starych hipotek czy też nieuregulowane kwestie spraw spadkowych, dziedziczenia itp. Są to problemy, które nie pozwalają skutecznie dokonać transakcji, a my nie zawsze wiemy, jak się zabrać za ich rozwiązywanie.

– Jeszcze podczas 13-letniej pracy w administracji samorządowej spotykałem się z wieloma nie uregulowanymi sprawami w zakresie stanu prawnego nieruchomości, także klienci naszego biura często przedstawiają nam przeszkody,z jakimi się borykają, co pokazuje, że taka pomoc jest potrzebna – powiedział nam Janusz Kuszpit, dyrektor Oddziału Freedom Nieruchomości Mrągowo. – Postanowiliśmy otworzyć się na mieszkańców i klientów, dzieląc się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Liczymy, że uruchamiając bezpłatne konsultacje uda nam się pomoc i rozwiać niejedną wątpliwość, rozwiązać niejeden problem formalno-prawny, a tym samym zmienić oblicze i kulturę lokalnego rynku pośrednictwa nieruchomości.

Nieruchomości bez tajemnic. 

Jeśli przed sprzedażą lub nabyciem nieruchomości musicie podjąć działania na drodze administracyjnej, macie wątpliwości odnośnie stanu prawnego, kredytu lub zapisów w umowach kupna-sprzedaży, to skorzystajcie z bezpłatnych porad agentów z Freedom Nieruchomości Mrągowo.

Darmowe konsultacje będą odbywać się cyklicznie w każdy wtorek, przez cały styczeń i luty. Od godziny 14:00 do 16:00 specjaliści będą do Waszej dyspozycji w biurze mrągowskiego oddziału przy ul. 8 Maja 25 lok. 4 (wejście od strony rynku).

Pierwszy wtorek z bezpłatnymi konsultacjami już 14 stycznia. Obowiązuje wcześniejsze umówienie się telefonicznie.

– Zapraszamy na spotkania z agentem nieruchomości, z którym będzie można poradzić się w tematach prawnych, podatkowych czy też finansowych z dziedziny nieruchomosci w zależności od tego jakiej porady będą Państwo potrzebować – dodaje Janusz Kuszpit.

Na bezpłatne konsultacje można zgłaszać się m.in. w sprawach:

– porad, jak ocenić stan nieruchomości zarówno techniczny, jak i prawny oraz jak adekwatnie do rynku wycenić mieszkanie, dom lub działkę;

– porad, na jakie zapisy w umowach kupna-sprzedaży warto zwrócić szczególną uwagę;

– doradztwa, jak sprzedać duże działki zgodnie z nowymi zasadami obrotu ziemią rolną czy też jak zwiększyć wartość działki na sprzedaż;

– wyboru odpowiedniej dla nas lokalizacji nieruchomości (w jakich rejonach nieruchomość w najbliższych latach może zyskać na wartości, a w jakich stracić);

– możliwości zamiany większego mieszkania na mniejsze (i na odwrót) oraz odpowiedniego zabezpieczenia transakcji;

– wykonania transakcji wiązanych kupna-sprzedaży z odpowiednim zabezpieczeniem interesów wszystkich stron;

– wątpliwości dotyczących posiadanego już kredytu i zaciągnięcia kolejnego zobowiązania finansowego;

– sprzedaży mieszkania z niespłaconym jeszcze kredytem (możliwości „przepisania” kredytu na nową nieruchomość, refinansowania kredytu);

– zbadania zdolności kredytowej;

– doradztwa podatkowego i finansowego 

Do zobaczenia 

Biuro Fredom Nieruchomości w Mrągowie

ul. 8 Maja 25/4

tel. 600 575 500

mragowo@freedom-nieruchomosci.pl

Słowa kluczowe:
Freedom 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij