Trzy szkoły z powiatu mrągowskiego zostały docenione w ogólnopolskim rankingu miesięcznika Perspektywy – Społeczne LO im. Marion Dönhoff STO w Mikołajkach,  a także I LO i Technikum nr 1 w ZS nr 2 w Mrągowie.

Każdego roku o tej porze publikowany jest ranking liceów i techników miesięcznika „Perspektywy”. Kapituła konkursu bierze pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Tym razem najwyżej w naszym powiecie znalazło się Społeczne LO im. Marion Dönhoff STO w Mikołajkach, które zajęło 16. miejsce w województwie i 507. w Polsce, tym samym zdobywajac tytuł "Brązowej Szkoły". Po raz kolejny w rankingu pojawiło się także I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie – tym razem szkoła wśród liceów zajęła 31. miejsce w województwie i 824. w Polsce, również zdobywając tytuł "Brązowej Szkoły".

Trzy najlepsze licea w województwie to: Olsztyńskie II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga DietrichówXII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie. Tylko II LO w Olsztynie znalazło się jednak w pierwszej setce najlepszych szkół średnich w Polsce. Zobaczcie, jak wypadły inne licea z naszego województwa.

Magazyn Perspektywy przygotował także ranking najlepszych techników. I Technikum w ZS nr 2 im. Władysława Jagiełły zajęło 2. miejsce w województwie i 150. miejsce w Polsce (tytuł "Srebrnej Szkoły")! Ranking najlepszych techników w Polsce

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij