Strażak OSP Myscowa Sebastian Kłosowski nagrał przeróbkę utworu Ronniego Ferrariego pt. "OSP by chciała", w której śpiewa, że jego jednostka OSP ma problem ze starym samochodem bojowym. Piosenkę w krótkim czasie odtworzono ponad 500 tysięcy razy, w tym m. in. powiecie mrągowskim, dzięki czemu OSP Stare Kiełbonki zdecydowała się przekazać swój służbowy pojazd.

Myscowa to wieś położona w województwie podkarpackim niedaleko Jasła. Strażacy z Myscowej od kilku miesięcy byli wyłączeni z podziału bojowego z powodu braku sprawnego samochodu Stara 660 wyprodukowanego w 1972 roku. Pojazd był najstarszym pojazdem pożarniczym w powiecie jasielskim. Star 660 uległ poważnej awarii i naprawa pojazdu wiązała się dużymi kosztami.

Informacje o poszukiwaniu samochodu i niebanalnej akcji muzycznej zaczeły docierać do różnych mediów, nie tylk branżowych, czego efektem był kontakt strażaków z powiatu mrągowskiego. - Od 19 grudnia posiadamy nowy samochód Mercedes Atego z 2006 roku. Nasz Star 266 (przekazany pojazd), chociaż jest z 1989, to  myślimy, że jeszcze dłuższy czas posłuży dla kolegów z Myscowej, których serdecznie pozdrawiamy - informują strażacy ze Starych Kiełbonek. 

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij