Janusz i Piotr Kuszpit, prowadzący biuro Freedom Nieruchomości Mrągowo mówią o tym, jak ważne jest zaufanie klientów.

Stoisz przed niełatwym zadaniem sprzedaży mieszkania, domu lub działki? Zastanawiasz się, czy zrobić to na własną rękę, czy skorzystać z pomocy profesjonalnego agenta? Zanim podejmiesz decyzję o nawiązaniu współpracy, podpowiemy Ci, jakie korzyści płyną z usług biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. O tym, jak sprzedają specjaliści opowiedzieli nam przedstawiciele Freedom Nieruchomości Mrągowo.

Początkowo zawsze jesteśmy pełni nadziei i zapału, a samodzielna sprzedaż nieruchomości wydaje nam się prostsza niż jest w rzeczywistości. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę portali, na których zamieszczane są ogłoszenia, mnogość ofert oraz konieczność odbierania setek telefonów i odpowiadania na pytania wysyłane w mailach, to sprawa zaczyna nas przerastać i nierzadko frustrować. Pamiętać należy również, że godziny spędzone z laptopem na kolanach i komórką przy uchu często kończą się fiaskiem, bo wbrew temu, co mówią sąsiedzi i znajomi sprzedaż nieruchomości to nie bułka z masłem.

Jeśli nie możecie pozwolić sobie na sprzedaż na własną rękę lub macie już za sobą nieudaną próbę,   nieodzowna będzie pomoc specjalistów. Pośrednicy, tacy jak z Freedom Nieruchomości Mrągowo, doskonale znają lokalny rynek sprzedaży i kupna nieruchomości, wiedzą, gdzie i w jaki sposób zamieszczać oraz szukać ogłoszenia, mają dostęp do baz danych i wypracowane przez lata kontakty.

Nie taki diabeł straszny... czyli, jakie korzyści niesie podpisanie umowy z biurem nieruchomości?

Co zyskam, podpisując umowę z biurem nieruchomości? To pytanie zadawał sobie każdy, kto starał się sprzedać mieszkanie czy też dom. Czy zatem jedyną korzyścią, na jaką możemy liczyć jest zwiększenie szans na szybką i korzystną sprzedaż? Jak przekonuje Janusz Kuszpit dyrektor mrągowskiego oddziału Freedom Nieruchomości, profitów jest znacznie więcej.

Skorzystanie z usług pośredników jest dużo bezpieczniejsze i daje gwarancję dokonania transakcji zgodnej z prawem. Fachowe podejście do klienta oznacza sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, pomoc z formalnościami i skonstruowanie odpowiednio brzmiącej umowy. 

– Nasze doświadczenia pokazują, że niemała liczba właścicieli nieruchomości ma nieuregulowane kwestie formalno-prawne, o których nie zdają sobie sprawy. Nierzadko są to problemy z własnością czy brakami w dokumentacji – podkreśla Janusz Kuszpit, który klientom Freedom Nieruchomości Mrągowo pomaga rozwiązać problemy, stojące na przeszkodzie w sprzedaży nieruchomości.

Musicie pamiętać także o tym, że sukces lub klęska w sprzedaży nieruchomości uzależnione są w dużej mierze od adekwatnej ceny. Doświadczony agent nieruchomości wyceni Twój dorobek życia w najbardziej uzasadniony i logiczny sposób, biorąc pod uwagę m.in. ceny transakcyjne oraz konkurencyjne oferty podobnych mieszkań na rynku. Warto zaufać pośrednikowi, bo nierzadko cena życzeniowa jest wzięta z kosmosu.

Jak przestrzega Janusz Kuszpit z Freedom Nieruchomości Mrągowo, klienci biorąc sprawy w swoje ręce, niejednokrotnie sprzedają poniżej wartości rynkowej lub latami wystawiają na sprzedaż nieruchomość o zawyżonej cenie.

Jak skutecznie wypromować nieruchomość?

Podstawowym sposobem na promocję ofert są krótkie ogłoszenia w prasie lokalnej, radiu lub w internetowych serwisach nieruchomości. Świetną alternatywą dla tradycyjnych kampanii są działania reklamowe prowadzone na Facebooku, które stają się coraz bardziej popularne, ale, co najważniejsze, także skuteczne.

W dzisiejszych czasach, by podkręcić zainteresowanie daną ofertą potrzeba jednak czegoś więcej – podkreśla Janusz Kuszpit z Freedom Nieruchomości Mrągowo. – Skuteczna sprzedaż nieruchomości zaczyna się od zbudowania relacji pomiędzy pośrednikiem a klientem. Zaufanie jest kluczem do sukcesu, bo  zarówno sprzedający, jak i kupujący powierzają agentowi nieruchomości majątek swojego życia.

Kolejnym krokiem jest profesjonalnie przygotowanie i przedstawienie oferty. Poprawnie copywritersko przygotowany opis powinien zawierać niezbędne dane techniczne, a na plus wpłynie z pewnością rzut nieruchomości z oznaczeniem pomieszczeń. W przypadku kompletnej i rzetelnej oferty wskazana powinna być również lokalizacja. – Z doświadczenia wiemy, że brak choćby jednej istotnej informacji i konieczność dopytania się często działają na zniechęcająco. Klient odrzuci niekompletną ofertę i będzie dalej poszukiwał, a my stracimy potencjalnego nabywcę – dodaje Piotr Kuszpit.

Umowa na wyłączność, czy warto ją zawierać?

Wydaje Wam się, że z Waszego punktu widzenia bardziej opłacalne jest zawarcie umowy otwartej, bo jeśli sami znajdziecie nabywcę, to nie zapłacicie pośrednikowi? A może uważacie, że zlecając sprzedaż kilku biurom nieruchomości, zwiększacie swoje szanse na szybkie znalezienie kupca? Nic bardziej mylnego. Wbrew panującej opinii, to umowa na wyłączność jest bardziej skuteczna.

Podpisując umowę na wyłączność, sprzedający ma pewność, że biuro nieruchomości zrobi wszystko, poświęci znacznie więcej czasu, zaangażuje znacznie więcej środków i wykorzysta wszelkie dostępne mu narzędzia i metody, by znaleźć kupca. Szeroka promocja przełoży się na zawarcie transakcji w jak najkrótszym czasie oraz uzyskanie jak najwyższej ceny sprzedaży.

Dobre biuro nieruchomości – jak je znaleźć?

Chcecie, by Wasz dom lub mieszkanie znalazło nowego właściciela w błyskawicznym tempie? Przed podpisaniem umowy z agentem dobrze go sprawdźcie.

Najlepszym miernikiem dobrego biura nieruchomości są pozytywne opinie klientów, którzy już skorzystali z jego usług. Poza rekomendacjami warto sprawdzić, czy agent sprzedawał już podobne nieruchomości i jaka była jego skuteczność. Zwróćcie także uwagę, czy pośrednik jest aktywny i zna rynek jak własną kieszeń. Podczas rozmowy zapytajcie, czy biuro współpracuje z innymi specjalistami, np. doradcą kredytowym.

Odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu

Biuro Freedom Nieruchomości w Mrągowie funkcjonuje od dwóch lat i ma na swoim koncie ponad setkę udanych transakcji sprzedaży i kupna nieruchomości. – Zadowoleni klienci są naszą najlepszą wizytówką i reklamą, a kolejni pukają do naszych drzwi właśnie dzięki rekomendacjom – zgodnie podkreślają Janusz i Piotr Kuszpit. – Naszym największym sukcesem, jak do tej pory, było zlecenie, które otrzymaliśmy od dewelopera czyli sprzedaż terenów inwestycyjnych nad jeziorem Juno.

REKOMENDACJE

„Z prawdziwą przyjemnością polecam wszystkim osobom, chcącym skorzystać z usług w zakresie nieruchomości, pana Janusza Kuszpita z Freedom Nieruchomości w Mrągowie. W czasach sporządzania niejasnych umów, zatajania informacji i uchybień miałam szczęście poznać pana Janusza Kuszpita, który w sposób bardzo rzetelny i profesjonalny przeprowadził właściwą wycenę nieruchomości, a jego działania nie ograniczały się do wystawienia oferty w sieci. Oprócz prezentacji przedmiotu oferty przeprowadził cały proces sprzedaży do podpisania umowy końcowej, zapewniając każdej ze stron komfort perfekcyjnej obsługi i znajomości szczegółów takich transakcji. Należy podkreślić, że cały proces odbył się w bardzo krótkim czasie. Bez zaangażowania, wysokich kompetencji zawodowych i interpersonalnych Pana Janusza Kuszpita nie byłoby to możliwe”.

Pani Ewa

„Z przyjemnością polecamy Pana Janusza Kuszpita z biura nieruchomości Freedom. Jego zaangażowanie, poziom kompetencji, komunikatywność wykracza poza stare standardy na rynku Mrągowskich ofert. Przygotowany opis, zdjęcia, informacja o postępach negocjacji, zakończone podpisaniem aktu notarialnego wpływa na pewien komfort i zaufanie. Warto polecać”.

Pani Irena i Pan Janusz

 

Jestem bardzo zadowolona, że w końcu w Mrągowie jest nowo otwarta Agencja Nieruchomości. Reprezentuje ją osoba bardzo komunikatywna, rzetelna ,pomocna oraz godna zaufania! Z czystym sercem polecam!

Pani Ania i Pan Tomasz

Nasz pierwszy kontakt z biurem nieruchomości i bardzo miłe zaskoczenie. Transakcja wiązana - sprzedaż mieszkania i zakup domu, dzięki Panu Januszowi przebiegła nadzwyczaj sprawnie i profesjonalnie, do tego w bardzo miłej atmosferze. Pan Janusz Kuszpit - pełna kompetencja, fachowość, doświadczenie i osoba godna zaufania. Oferuje pomoc od początku do końca transakcji (nieocenioną przy nie zawsze oczywistych dla klienta formalnościach). Duży profesjonalizm, dzięki któremu nie musieliśmy się martwić o potrzebną dokumentację, umowy czy zaświadczenia. Wszystko zostało sprawdzone i dopięte aż do podpisania aktów, a tym samym my zaoszczędziliśmy swój czas i może stres. Jeżeli ktoś zastanawia się nad skorzystaniem z usług pośrednictwa FREEDOM w Mrągowie, to szczerze polecamy.

Pani Jolanta i Pan Waldemar

 

Mimo że Freedom Nieruchomości działa na lokalnym rynku stosunkowo krótko, to biuro zdążyło już poszerzyć obszar swojej działalności. W pierwszym roku bracia Kuszpit oferowali pomoc w kupnie i sprzedaży nieruchomości na terenie powiatu mrągowskiego, a od ponad roku działają także w powiatach kętrzyńskim, szczycieńskim oraz giżyckim, a co za tym idzie powiększyli także skład osobowy zespołu.

Masz mieszkanie, dom lub działkę na sprzedaż i mimo podejmowanych prób nie udało Ci się znaleźć nowego właściciela? Nie masz czasu na wystawianie oferty na własną rękę? Potrzebujesz pomocy w wycenie lub kupnie nieruchomości? Wejdź na https://www.freedom-nieruchomosci.pl/biuro/mragowo i pozwól działać fachowcom w tematyce pośrednictwa nieruchomości.

 

Biuro Fredom Nieruchomości w Mrągowie

ul. 8 Maja 25/4

tel. 600 575 500

mragowo@freedom-nieruchomosci.pl

 

 
Słowa kluczowe:
Freedom nieruchomości mieszkanie dom 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij