Ponownie przed mrągowską komendą policji stanie choinka ozdobiona odblaskami. Jutro o 10:00 ruszy akcja „Rozbierz z nami choinkę – podaruj bezpieczeństwo bliskim”. Policjanci zachęcają, by każdy mieszkaniec, który potrzebuje odblasku, wziął go z policyjnej choinki.

Święta tuż tuż, więc nikogo nie powinno dziwić, że ich nieodłączny atrybut, a mianowicie choinka stanie także przed Komendą Policji w Mrągowie. Wzrok przechodniów mogą jednak przyciągać nietypowe ozdoby, bo na policyjnym drzewku pojawią się nie bombki a odblaski.

Każdy pieszy będzie mógł wybrać sobie wiszący na choince element odblaskowy i zabrać go ze sobą. Jest jednak warunek: każdy, kto zabierze odblask z choinki, musi zobowiązać się, że będzie używał go po zmroku lub przekaże go z takim przesłaniem innej osobie.

Policyjne drzewko ubrane w odblaskowe światełka stanie już jutro (piątek 20 grudnia) przed Komendą Powiatową Policji w Mrągowie.

Przypomnijmy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak tego elementu odblaskowego grozi mandat lub… potrącenie przez nadjeżdżający samochód.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij