Zanim mrągowianie zasiądą do wigilijnych stołów w swoich domach, będą mogli podzielić się opłatkiem z innymi mieszkańcami miasta. W najbliższą niedzielę przy pomniku Jana Pawła II w Mrągowie odbędzie się tradycyjna już wigilia miejska.

Wigilia miejska, organizowana dla mieszkańców przez Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo oraz burmistrza Mrągowa odbędzie się już po raz piąty. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 22 grudnia o godzinie 12:00. Organizatorzy zachęcają, by w tę ostatnią niedzielę przed świętami, oderwać się od zgiełku i szaleństwa przygotowań świątecznych, wziąć swoją rodzinę i miło spędzić czas. Będzie to idealny moment, by wspólnie pokolędować i wprowadzić się w świąteczny nastrój.

– Pierwszy raz wigilię zorganizowaliśmy spontanicznie, nie wiedząc tak naprawdę, czy takie wydarzenie spodoba się mrągowianom. Zaryzykowaliśmy, a odzew ludzi był tak pozytywny, że postanowiliśmy kontynuować naszą wigilię. Jak co roku zapraszamy do współpracy mrągowskie restauracje, cukiernie i bary oraz wszystkich, którzy chcieliby umilić i urozmaicić to popołudnie. – powiedział nam Kamil Wojno ze Stowarzyszenia Patriotyczne Mrągowo.

W niedzielę, oprócz tradycyjnych, przepysznych potraw na mieszkańców czekać będzie wspólne kolędowanie, święty Mikołaj z upominkami dla najmłodszych i atmosfera świąt Bożego Narodzenia.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij