Budextan Oficerska

Do tej pory chęć współpracy z mrągowskim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraziło 321 wolontariuszy z Mrągowa, gminy Mrągowo a także Sorkwit. 

W niedzielę 12 stycznia w Polsce i w blisko 100 miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane w 28. Finale WOŚP zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W rekrutację wolontariuszy w Mrągowie jak co roku włączyło się wiele instytucji publicznych jak szkoły, przedszkola i Ochotnicze Straże Pożarne. Kwestujących zobaczymy w takich miejscowościach jak: Sorkwity, Kozłowo, Rybno, Warpuny, Zyndaki, Dłużec, Boże. Tradycyjnie w mrągowskim sztabie są również wolontariusze z Wilkowa, czyli spoza powiatu.

W kwestę uliczną zaangażuje się co najmniej 220 wolontariuszy. Natomiast w prace sztabu, czyli działania związane głównie z zabezpieczeniem finału, co najmniej 101 osób. Profesjonalnym przygotowaniem wydarzeń na scenie widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki zajmują się pracownicy Działu Organizacji Imprez Kulturalnych CKiT.

Podczas tegorocznego grania sztaby WOŚP zostały utworzone także w Mikołajkach oraz po raz pierwszy w Pieckach.

Obecnie główne działania mrągowskiego sztabu skupiają się na przygotowaniu finałowej imprezy oraz współpracy z darczyńcami licytacji organizowanej podczas finału.

źródło: IT w Mrągowie

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij