Do tej pory chęć współpracy z mrągowskim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraziło 321 wolontariuszy z Mrągowa, gminy Mrągowo a także Sorkwit. 

W niedzielę 12 stycznia w Polsce i w blisko 100 miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane w 28. Finale WOŚP zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W rekrutację wolontariuszy w Mrągowie jak co roku włączyło się wiele instytucji publicznych jak szkoły, przedszkola i Ochotnicze Straże Pożarne. Kwestujących zobaczymy w takich miejscowościach jak: Sorkwity, Kozłowo, Rybno, Warpuny, Zyndaki, Dłużec, Boże. Tradycyjnie w mrągowskim sztabie są również wolontariusze z Wilkowa, czyli spoza powiatu.

W kwestę uliczną zaangażuje się co najmniej 220 wolontariuszy. Natomiast w prace sztabu, czyli działania związane głównie z zabezpieczeniem finału, co najmniej 101 osób. Profesjonalnym przygotowaniem wydarzeń na scenie widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki zajmują się pracownicy Działu Organizacji Imprez Kulturalnych CKiT.

Podczas tegorocznego grania sztaby WOŚP zostały utworzone także w Mikołajkach oraz po raz pierwszy w Pieckach.

Obecnie główne działania mrągowskiego sztabu skupiają się na przygotowaniu finałowej imprezy oraz współpracy z darczyńcami licytacji organizowanej podczas finału.

źródło: IT w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij