W Restauracji & Klubie Ceglana 13 grudnia o godz. 20.00 odbędzie się kolejny koncert charytatywny. Tym razem pieniądze zbierane będą na operację nożki Marceliny Biernackiej.

Marcelinka ma wadę wrodzoną prawej kończyny. Lekarze z Paley European Institute uratują jej nóżkę przed amputacją, o ile uda się zebrać blisko 300 tys. złotych na operację, która ma odbyć się w kwietniu 2020 roku. - Marcelinka urodziła się 22 kwietnia. Jej prawa nóżka jest krótsza od lewej. Od kolanka jest w nienaturalny sposób wygięta, a stopa córeczki ma więcej paluszków. Z taką wadą nigdy nie nauczyłaby się chodzić, byłaby skazana na wózek. Po porodzie na wizycie u ortopedy usłyszałam, że amputacja to jedyne wyjście. Wiedziałam jednak, że na amputację się nie zgodzę. Tak trafiłam na dr. Paley'a - informuje mama dziewczynki.

Marcelinka będzie musiała przejść kilka operacji, a ta najważniejsza ma się odbyć już w kwietniu 2020 roku, kiedy skończy rok. Czasu jest zatem mało.

Fundusze na ten cel będą zbierane w najbliższy piątek podczas charytatywnego koncertu w Restauracji & Klubie Ceglana. Podczas wydarzenia wystąpią: Przemek Maruchacz, Agnieszka Skrycka i Małpi Pył. W czasie koncertu odbędą się także licytacje.

 

Dodatkowo została założona także internetowa zbiórka. Każdy może wesprzeć szczytny cel:
https://www.siepomaga.pl/nozka-marcelinki?fbclid=IwAR11WJLDidYt9HIIOjphgfxzwLyicV6CrOtQmc0_j7N2qj1o5ZztqKwmsH0

Słowa kluczowe:
Ceglana koncert charytatywny koncert 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij