W środę 4 grudnia troje reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie wzięło udział w zawodach okręgowych IV edycji Olimpiady Statystycznej. Uczniowie zajęli drugie, czwarte i piąte miejsce!

Reprezentanci 1 LO: Alicja Graczyk, Paweł Staszczuk i Maksymilian Tallar z klasy 2a pod opieką Justyny Kindziery musieli rozwiązać test z zadaniami różnego typu z zakresu m.in. statystyki, ekonomii, geografii, matematyki czy przedsiębiorczości. Podczas oczekiwania na wyniki odbyło się spotkanie z władzami Wydziału Nauk Ekonomicznych i przedstawicielami Samorządu Studenckiego, na którym przybliżyli działalność uczelni i wydziału.

Uczniowie z Mrągowa osiągnęli wielki sukces. Alicja zajęła II miejsce i uzyskała kwalifikację do pierwszej części zawodów centralnych, Paweł zajął IV, a  Maksymilian V miejsce na 26 uczestników  ze szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego. Na pochwałę zasługuje młodzież, która ucząc się do olimpiady, musiała wychodzić poza ramy przedmiotów szkolnych,  poświęcając bardzo dużo czasu na zdobywanie nowej i trudnej wiedzy. Uczniowie I LO kierują się dewizą: „kto nie próbuje, ten nic nie osiąga” i najważniejsze, że widać efekty tych prób.

                                                                                                              Justyna  Kindziera

 

IV edycja Olimpiady Statystycznej

Słowa kluczowe:
Mrągowo LO edukacja olimpiada uczniowie 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij