Mikołajki w Mikołajkach rozpoczęły się nietypowo. Otwierając świąteczne wydarzenie, przewodniczący rady miasta Antoni Rakus oraz burmistrz Piotr Jakubowski poprosili obecnych na sali widowiskowej o minutę ciszy, by uczcić pamięć tych, którzy zginęli w Szczyrku podczas wybuchu gazu.

W mieście partnerskim trwa żałoba z tego powodu, a władze Mikołajek złożyły kondolencje mieszkańcom i zaoferowały wsparcie zaprzyjaźnionemu samorządowi. Z tego też powodu odwołano planowany Turniej Szkół.

Występy artystyczne

Tradycyjnym i głównym punktem Mikołajek w Mikołajkach jest blok artystyczny tworzony przez dzieci i młodzież z terenu gminy. W układach muzyczno-tanecznych zobaczyliśmy młodych przedstawicieli z przedszkoli "Bajkowy Domek" oraz "Promyczek", a także szkół z Woźnic, Olszewa oraz Zespołu Oświatowego w Mikołajkach. Finałem był koncert młodzieży przygotowanej przez Krzysztofa Magnuskiego oraz Sylwię Brzozowską.

Animacje i poczęstunek

Centrum Kultury "Kłobuk" wypełnione było chętnymi do skorzystania z przygotowanych atrakcji. A tych nie brakowało: najmłodsi ustawiali się w kolejkę do malowania buzi, tuż obok animatorka prowadziła świąteczne gry i zabawy. Piętro niżej furorę robiła fotobudka, gdzie całe rodziny same decydowały o tym, jak będzie wyglądać fotograficzna pamiątka z mikołajkowej imprezy dzięki gadżetom, które służyły do przebierania się i pozowania przed obiektywem. Tuż obok miłośnicy elektronicznej rozrywki mogli wybrać się w wirtualne podróże dzięki googlom VR. 


Rodzice z dziećmi mogli przygotować inną pamiątkę z wydarzenia - lokalna cukiernia dostarczyła pierniczki, które milusińscy przyozdabiali słodkościami według własnego uznania. A jeśli o piernikach mowa, to od razu warto wspomnieć o konkursie na pierniczki i ciasto piernikowe. Wśród zgłoszonych słodkości jury wybrało te najsmaczniejsze. W kategorii pierniczków pierwsze miejsce zajęła Angelika Pawłowska, drugie Katarzyna Kiwer-Janowska a trzecie Paulina Zabłocka. Najlepsze ciasto przygotowała Sylwia Murach, a drugie w kolejności wyróżniono ciasto zostało stworzone przez przedszkole samorządowe "Promyczek". Piernik Angeliki Pawłowskiej zajął trzecie miejsce.

Na zewnątrz Centrum Kultury zorganizowano "małą gastronomię". Bartek Sierocki przygotował krupnik ugotowany na kaczce, radni klubu "Mikołajki" częstowali grochówką i bigosem przygotowywanym od wielu lat na Mikołajki w Mikołajkach. Pracownicy Centrum Kultury "Kłobuk" krzątali się przy grillu, na którym skwierczały kiełbaski.

Obwoźne Muzeum Bąków

Podczas Mikołajek w Mikołajkach mieliśmy okazję wprawić w ruch największego bąka w Polsce. A to za sprawą wizyty Jerzego Łapo, twórcy Obwoźnego Muzeum Bąków z Węgorzewa. Przygotował on ciekawy wykład o historii i symbolice tych zabawek a następnie zaprosił do spróbowania sił w zabawie nimi. A nie było łatwo sprawić, by ogromny bąk wprawić w ruch wirowy. 

Finałem imprezy było rozdanie paczek od świętego Mikołaja ufundowanych przez Gminę Mikołajki i Centrum Kultury "Kłobuk".

źródło: CK Kłobuk 

Słowa kluczowe:
Mikołajki święta Boże Narodzenie 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij