Po raz kolejny Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej włącza się do akcji " Otwarte Drzwi" w ramach Kampanii "Białej Wstążki", która trwa co roku od  25 listopada do 10 grudnia, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

 Kampania  została zapoczątkowana  w Kanadzie. Związane jest to ze zdarzeniem  w Montrealu, gdzie mężczyzna zamordował na politechnice 14 kobiet a 13 ranił, twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni.

Dwa lata później w 1991 roku, kanadyjscy mężczyźni postanowili, że włączą się w akcję walki z przemocą wobec kobiet; jako symbol tej akcji wybrali białą wstążkę, znak niewinności, mówiący o tym, że "my, mężczyźni, sami nie będziemy sprawcami przemocy i będziemy przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy: fizycznej, psychicznej i seksualnej stosowanej wobec kobiet". 

W przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę, podczas gdy wielu innych podjęło debatę na temat przemocy wobec kobiet. Noszenie białej wstążki jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

W związku z tym w dniu 07.12.2019 r. od godz. 10.00  do 13.00  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mrągowie będzie można skorzystać bezpłatnie z porad i konsultacji specjalistów: prokuratora, kuratora ds. rodzinnych i nieletnich, prawnika, psychologa , pracownika socjalnego i policjanta oraz od godz. 11.00-12.00 na spotkanie z terapeutą uzależnień – temat: "Psychika w trybie online. Przemoc w sieci".

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, znajdujące sie w trudnej sytuacji życiowej i rodzinnej.

 
Słowa kluczowe:
Gmina Mrągowo GOPS Biała wstążka 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij