5 lat więzienia grozi 35-letniemu mieszkańcowi Piecek, który zdemolował sklep, uszkodził radiowóz i uciekł rowerem.

Bandyta wszedł do sklepu i ukradł 4 butelki piwa. Chwilę później wybił młotkiem szyby w sklepie i zniszczył drzwi wejściowe, po czym odjechał rowerem. Na miejsce przyjechali policjanci wezwani przez ekspedientkę, która starała się zatrzymać złodzieja. Gdy z nią rozmawiali, z zewnątrz usłyszeli odgłos jakiegoś uderzenia. Funkcjonariusze wybiegli z lokalu i zobaczyli uszkodzone drzwi w radiowozie. Sprawcą zdarzenia był ten sam mężczyzna.

Interweniujący policjanci przy wsparciu dzielnicowych z Mrągowa niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do odnalezienia sprawcy. Wiedzieli kogo szukać, gdyż mężczyzna był znany z wcześniejszych interwencji. W trakcie poszukiwań na jednej z ulic dzielnicowy z Mrągowa zauważył uciekającego na rowerze mężczyznę, którego wygląd odpowiadał sprawcy zniszczenia. Policjant ruszył za nim w pościg. Uciekinier w pewnym momencie porzucił jednoślad i już biegnąc próbował uciekać dalej. Skutecznie uniemożliwił mu to jednak funkcjonariusz, który go dogonił.

Sprawcą okazał się 35-letni mieszkaniec Piecek, który noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za inne przestępstwa. Mrągowscy policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o tymczasowy areszt. Miejscowy sąd przychylił się do niego i 35-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej i zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Słowa kluczowe:
Mrągowo Piecki na sygnale policja 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij