Komenda Powiatowa PSP w Mrągowie otrzymała specjalistyczny komplet narzędzi hydraulicznych wraz z dodatkowym wyposażeniem wykorzystywanym do działań technicznych. Sprzęt został zakupiony w ramach centralnego projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”.

Nowe wyposażenie o wartości 80 tyś zł. wzmocni potencjał bojowy jednostki, a także zastąpi już używany sprzęt, który jest wykorzystywany do działań z zakresu ratownictwa technicznego i drogowego. Mrągowska jednostka PSP wzbogaci się między innymi o: pompę hydrauliczną z silnikiem czterosuwowym, rozpieracz kolumnowy, nożyce do obcinania pedałów, pokrowiec ochronny poduszki powietrznej, komplet podkładów stabilizacyjnych, matę (plandeka) wielofunkcyjną, zbijak do szyb (2 szt.), przecinak do pasów (2 szt.), detektor prądu przemiennego, piłę szablastą do szyb klejonych, zestaw pokrowców na ostre krawędzie, platformą ratowniczą aluminiową, zestaw uniwersalnych podpór do stabilizacji i parawan. 

Koordynatorem programu była Lubelska Komenda Wojewódzka PSP, dzięki której 79 takich zestawów trafiło do jednostek w całej Polsce.

źródło: mł. kpt. Marcin Kordek, KP PSP w Mrągowie

 

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo psp straż straż pożarna 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij