Przedszkole Stokrotka w Mrągowie oraz ZOS "Baza" otrzymały certyfikat warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty "Szkoła Wierna Dziedzictwu".

Uroczystość wręczenia Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” miała miejsce 29 listopada 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko–Mazurski Kurator Oświaty gratulował dyrektorom i nauczycielom wyróżnionych placówek.

Certyfikaty przyznawane są za podejmowanie zintegrowanych działań służących kształtowaniu tożsamości narodowej, wzmacnianiu poczucia zakorzenienia oraz przynależności do określonej wspólnoty, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym. W tym rok szkolnym zostało nagrodzonych 76 szkół i placówek z województwa warmińsko-mazurskiego Do działań, mających na celu uzyskanie Certyfikatu, Przedszkole „Stokrotka” przystąpiło w roku szkolnym 2018/2019. Pomocny w tym był przedszkolny program z zakresu edukacji regionalno-patriotycznej pt. „Kto Ty jesteś? – Polak mały” opracowany przez nauczycielki przedszkola, ponieważ wartości patriotyczne od zawsze były dla placówki bardzo ważne. Celem  przedsięwzięć przedszkola jest upowszechnienie wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju. Szkoła została odznaczona m.in. certyfikatami „Zielona Flaga”, „Szkoła Przyjazna Środowisku”, „Przedszkole Talentów”, a w ubiegłym roku  także certyfikatem „Przedszkole Młodych Patriotów”. Działania w ramach ich realizacji placówka podejmuje co rok, angażując w coraz większym stopniu środowisko lokalne np. Centrum Kultury i Turystyki, Bibliotekę Dziecięcą, Nadleśnictwo Mrągowo, Urząd Miasta, gazetę i radio lokalne. Organizowano wycieczki, akcje, konkursy, uroczystości, zapraszano przedstawicieli wielu zawodów z najbliższego otoczenia, realizowano zajęcia o tematyce patriotycznej, regionalnej. Poznając środowisko lokalne, starano się także jak najczęściej promować przedszkole poprzez godne jej reprezentowanie i włączanie się do wspólnych działań.

Obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w poprzednim roku szkolnym dały wiele okazji do wyrażania przynależności do ojczyzny. Przedszkole organizowało szereg działań, które przybliżyły dzieciom tę wyjątkową rocznicę m.in. uroczyste obchodny 11 listopada, stworzenie plakatu z biało-czerwonych kwiatów, akcja „100 kartek na 100 – lecie Niepodległej”, konkurs wiersza, piosenki i pieśni patriotycznej. Stulecie odzyskania Niepodległości zbiegło się także z obchodami 670-lecia istnienia miasta Mrągowo, które dzieci uczciły programem artystycznym w CKiT dla zaproszonych przedstawicieli Urzędu Miasta Mrągowo, gości z zaprzyjaźnionego partnerskiego miasta Grunberg, a także mieszkańców naszego miasta i rodziców.

Starania o uzyskanie Certyfikatu było także okazją do pogłębiania wiedzy na temat okolicy, w której mieszkamy. – Dzięki realizacji założeń programowych dajemy dzieciom i rodzicom kolejną, dobrą ofertę edukacyjną, dbamy o rozwój naszych podopiecznych, włączamy się w działania proponowane przez środowisko lokalne lub sami takie działania organizujemy – mówi dyrektor placówki Elżbieta Połomka.

Certyfikat otrzymał także Zespół Oświatowo-Sportowy "Baza" w Mrągowie.

Stokrotka - "Szkoła Wierna Dziedzictwu"

Słowa kluczowe:
Edukacja szkoła Stokrotka Mrągowo przedszkole 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij