Już dzisiaj 2 grudnia o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbędzie się "Poetic Tour", będące połączeniem aż trzech dziedzin sztuki.

Za część muzyczną odpowiadać będą Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy - Andymian. Duet twórców niezależnych, którzy tworzą muzykę alternatywną i współpracują z grupami innych twórców z zakresu sztuk tanecznych, wizualnych, parateatralnych i performance. Ich twórczość została wydana na 13 płytach – a w przygotowaniu jest już kolejna. Klimat ich koncertów buduje muzyka ilustracyjna oraz wtopiony w nie tekst literacki oraz wokalizy. 

Nie zabraknie również lokalnych akcentów, gdyż usłyszymy poezję w wykonaniu Hanny Szymborskiej oraz jej podopiecznych z Saloniku Literackiego. Mrągowska poetka, humanistka z dyplomem ekonomisty. Pisze od wielu lat i prowadzi poetycką stronę internetową www.szeptywiatru.pl. Wydała 5 autorskich tomików poezji, w dodatkowych 11 ukazały się jej wiersze. Trzy antologie mrągowskiego Saloniku Literackiego są podsumowaniem pięcioletniej, społecznej pracy z młodzieżą mrągowskich szkół skupioną w Saloniku - nieformalnej grupie, którą tworzy i koordynuje.

Swoje umiejętności zaprezentuje również Mrągowska Scena Tańca Współczesnego w składzie: Julia Dudziec, Kornelia Dziczek, Martyna Modrzejewska, Sandra Kozłowska, choreografia: Marta Szymborska i zespół. Grupa taneczna działająca w CKiT pod kierunkiem Marty Szymborskiej, poruszająca się w technice tańca współczesnego, z uwagi na jej nieograniczone możliwości wyrazu, łączenie ciała, emocji i umysłu. Grupa tworzy własny styl sceniczny, często działając na pograniczu sztuk. Taniec, teatr, muzyka – przenikają się wzajemnie, tworząc nową jakość. Za swoją pracę artystyczną MSTW została niejednokrotnie doceniona na ogólnopolskich festiwalach.

Prezentowana podczas "Poetic Tour" muzyka inspirowana jest "Czterema porami roku" Antonio Vivaldiego. Podczas wieczoru w Mrągowie zaprezentowana zostanie "Zima" w interpretacji i wykonaniu Elżbiety Mierzyńskiej - wokal i i Andrzeja "Andymian" Mierzyńskiego - syntezatory, którą wzbogacą i dopełnią poezja oraz taniec.


 

 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij