Minister Edukacji Narodowej przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019. W tym roku wyróżnionych zostało jedynie 6 osób w całej Polsce. Jedną z nich jest uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie.

Stypendium ministra może być przyznane uczniowi uzyskującemu wybitne osiągnięcia edukacyjne. Mogą to być m.in.: laureaci międzynarodowych olimpiad, uczniowie uzyskujący najwyższe wyniki w nauce czy też uczniowie uzyskujący wysokie wyniki w zawodach sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

W tym roku zostały wyróżnione następujące osoby:

  • Tomasz Puczel — absolwent Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie włączonego do II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie
  • Mateusz Mikołajczyk — uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie
  • Hanna Beata Trzaskowska — absolwentka Gimnazjum nr 22 Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie
  • Mateusz Kowalski — absolwent Szkoły Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego im. M. G. Bublewicza w Olsztynie
  • Emilia Rawa — uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie
  • Łukasz Cudnoch — absolwent Gimnazjum nr 10 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie

Emilia Rawa z mrągowskiego liceum ogólnokształcącego od wielu lat ćwiczy kickboxing i może pochwalić się na tym polu wieloma sukcesami. Tylko w tym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w turnieju Kick-Light oraz złoty medal na zawodach Pucharu Europy Federacji WAK-1F w Sulejówku.

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij