W urzędzie wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W roku szkolnym 2019/2020 wyróżniono 157 uczniów ze szkół dla młodzieży, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Wśród tego grona znalazło się 5 osób z naszego powiatu.

Uczniowie, aby otrzymać stypendium musieli spełnić co najmniej jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem przy najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Z kolei w pozostałych dziedzinach wiedzy musieli osiągnąć wyniki co najmniej dobre.

W naszym powiecie zostały wyróżnione następujące osoby:

  • Natalia Aleksandra Koiszewska — II Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Zespole Oświatowo-Sportowym "Baza" w Mrągowie
  • Milena Olbryś — Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie
  • Piotr Zapert — I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie
  • Konrad Zięba — Technikum Nr 2 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie
  • Maria Magdalena Kowalczuk — III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Dönhoff Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Mikołajkach

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty pogratulował stypendystom osiągniętego wyróżnienia. W swoim przemówieniu zaznaczył, że na każdy sukces składa się wiele czynników. Podkreślił również duże znaczenie faktu, jakim w przypadku młodego człowieka jest spotkanie nauczyciela – mistrza, który staje się dla ucznia przewodnikiem i inspiracją. Uroczystość uświetnił występ chóru Juvenis Cantat z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Olsztynie, a wybrani stypendyści zaprezentowali swoje talenty i realizowane pasje.

 

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij