Z okazji Mikołajek w Mikołajkach 8 grudnia drzwi Centrum Kultury ,,Kłobuk” otworzą się szeroko dla całych rodzin, zapraszając do wspólnej zabawy. Na wszystkich czeka szereg atrakcji, a najważniejszą z nich będzie wizyta św. Mikołaja, który wręczy dzieciom upominki.

Na początek odbędzie się Mikołajkowy Turniej Szkół.  Puchar Sielawowego Króla zdobędzie drużyna, która najlepiej poradzi sobie z konkurencjami przygotowanymi przez Agencję Eventową Bartbo.

Później przeniesiemy się do Krainy Świątecznych Pieników. Na miejscu pojawią się elfy, z którymi dzieci będą wspólnie dekorować pierniki a w trakcie pisania listów do Świętego Mikołaja podzielą się swoimi największymi pragnieniami.

Na Mikołajkach w Mikołajkach poznamy także zwycięzców konkursu na Świąteczną pocztówkę, do którego licznie zgłosili się uczniowie przedszkoli i szkół. Efekty ich pracy zobaczymy na wystawie pokonkursowej, której otwarcie odbędzie się 8 grudnia.

Z pewnością dużą popularnością cieszyć się będą świąteczne zdjęcia z fotobudki, kino familijne oraz kreatywne zabawy poprowadzone przez Panią Mikołajową.

Na scenie wystąpią uczniowie ze szkół i przedszkoli z programem świątecznym przygotowanym pod okiem nauczycieli.

Ale czym byłyby świętabez zapachu korzennych pierniczków! ‍Zapraszamy do udziału konkursie na ciasto piernikowe oraz ciasteczka piernikowe. Komisja złożona z szefów kuchni z mikołajskich restauracji dokonała degustacji i wybierze zwycięzcę.  Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

To nie koniec atrakcji. W programie Jarmark Rękodzieła Świątecznego z pięknymi ozdobami świątecznymi oraz wyrobami rękodzieła artystycznego, wykonanymi przez artystów lub podopiecznych mikołajskich instytucji opiekuńczych.

Tradycyjnie uczestnikom serwowany będzie ciepły posiłek przygotowany przez szefów mikołajskich restauracji.

Organizatorzy nie zapomnieli też o bezdomnych zwierzętach, dla których zima to wyjątkowo trudny czas i zapraszamy wszystkich do akcji ,,Mali Mikołajczanie Zwierzętom”. Przychodząc na Mikołajki w Mikołajkach przynieś karmę, która zostanie przekazana opiekunom bezdomnym psów i kotów.

A na koniec prawdziwa gratka. Wystawa obwoźnego muzeum baków w kolekcji znajduje się ponad sto bąków i bączków różnych typów. Niektóre mają ponad sto lat. Będzie można zobaczyć bąki z Włoch, Grecji, Japonii, Indonezji. Wystawie będą towarzyszyć mini warsztaty wprawiania w ruch bąków, niektóre z nich będzie można nawet wychłostać!

Tradycyjnie Mikołajkom w Mikołajkach towarzyszyć będzie Charytatywny VII Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach wraz z biegami dziecięcymi i młodzieżowymi oraz Mikołajkową Dyszką. W tym roku wspieramy rehabilitację Zosi Michaluk oraz Zosi Klusek.

Natalia Wrzosek (UMiG Mikołajki)

 

 

 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij