28 listopada Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Mrągowie rozpocznie testy szczelności sieci ciepłowniczej. Badaniom zostaną poddane rurociągi, armatura oraz wymienniki ciepła. Woda wykorzystywana w sieci zostanie zabarwiona specjalnym barwnikiem fluoroscencyjnym i będzie miała żółto-zielony kolor. Pigment umożliwi wykrycie ewentualnych nieszczelności w instalacji.

Akcja rozpocznie się w najbliższy czwartek. Do sieci będzie wpuszczany środek Fluoresceina RM 200% jako barwnik wody grzewczej. Działanie ma na celu sprawdzenie szczelności całej sieci ciepłowniczej, która ma około 25 kilometrów. Zabarwiona woda może utrzymywać się w rurociągach nawet do dwóch miesięcy.

Ciepłownia uprzedza, że zabarwiona woda może pojawić się w przestrzeni publicznej. Ze względów technologicznych barwiona woda może znaleźć się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania i ujęciach ciepłej wody użytkowej budynków w Mrągowie podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Pracownicy Miejskiej Energetyki Cieplnej uprzejmie proszą administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej, żółto-zielonej barwie. Nieoceniona, w tym zakresie, będzie również pomoc mieszkańców Mrągowa. W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, informacje należy przekazać pod numerem telefonu czynnego całodobowo: (89) 741-50-81 lub w godz. 7:00 - 15:00 od poniedziałku do piątku pod nr telefonu (89)741-69-36.

Środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła. Niemniej po kontakcie z zabarwioną wodą i wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy pilnie skontaktować się z lekarzem. Fluoresceina RM 200% stosowany jest głównie do barwienia produktów chemii stosowanej w gospodarstwach domowych oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych.

Słowa kluczowe:
Mrągowo MEC miejska energetyka cieplna 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij