29 listopada 2019 roku od godziny 12.00 rozpoczną się uroczyste obchody 50-lecia Muzeum w MrągowieW ramach obchodów odbędzie się konferencja oraz nastąpi otwarcie wystawy pt. „Ukryte i odkryte pod ziemią. Starożytne grobowce Warmii i Mazur”.   

Podczas jubileuszowego spotkania trzech znakomitych archeologów, przybliży sacrum dawnych mieszkańców dzisiejszych Warmii i Mazur i spróbuje odpowiedzieć na pytanie – w co wierzyli i jak chowali swoich zmarłych ludzie między VIII wiekiem przed naszą erą a wiekiem XII naszej ery. Materialne świadectwa starożytnych rytuałów będzie można zobaczyć podczas otwarcia towarzyszącej prelekcjom wystawy.

– Wydarzenie będzie niewątpliwą okazją do spotkania wielu osób związanych z działalnością muzeum i uhonorowania ich zasługi przez dyrekcję muzeum – informuje o obchodach Klaudiusz Woźniak. – Miło nam poinformować, że w przerwie pomiędzy konferencją a otwarciem wystawy ok. godziny 16 wystąpi artysta wyjątkowo mocno związany z naszym regionem i w szczególności z Mrągowem – Cezary Makiewicz.

W ramach obchodów 50-lecia Muzeum w Mrągowie odbędzie się także premiera wystawy zdjęć autorstwa znanego fotografika Ferdynanda Sosnowskiego. Autor prac jest cenionym fotografem specjalizującym się w makrofotografii przyrody. Jest członkiem Polskiego Związku Fotografów Przyrody w Okręgu Warmińsko-Mazurskim. Brał udział w wielu konkursach, na których często zdobywał czołowe miejsca i wyróżnienia. Między innymi pierwsze miejsca na konkursie makrofotografii Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w latach 2008, 2011 czy 2015 roku. Jego prace były prezentowane na wystawach w Polsce m.in.: Szczytnie, Olsztynie, Olsztynku, Ostródzie, Iławie, Biskupcu, Siedlcach, Warszawie oraz za granicą w Niemczech. – Tym razem autor zaprezentuje nowe zdjęcia, około 50 fotografii ukazujących świat roślin i owadów. Jak sam autor podkreśla „w makroświecie nie można się nudzić. Ulotne chwile, cisza i gwar, cienie i kolory – życie tętni”. Zapraszam do obejrzenia tej niezwykłej wystawy, która będzie czynna od 29 listopada 2019 roku – dodaje Klaudiusz Woźniak.

 

 

 

 

 
Słowa kluczowe:
Muzeum jubileusz kultura wystawa fotografia 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij