W ramach akcji Serenada dla dzieci w przychodniach zdrowia i szpitalach w całej Polsce powstaną niebawem kąciki zabaw. Od wyników głosowania zależeć będzie, w jakich placówkach czas oczekiwania na wizytę lekarską lub badania, będzie dzieciom upływał w przyjaznychi kolorowych kącikach. Wśród zgłoszonych placówek znajduje się także przychodnia z Mrągowa.

Serenada dla dzieci to akcja Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której firma tworzy i wyposaża kąciki zabaw dla dzieci w przychodniach zdrowia i szpitalach w całej Polsce. Do tej pory powstało 17 takich kącików. W wyniku tegorocznego głosowania dojdzie 5 kolejnych (otwarcie kącików nastąpi na początku 2020 roku) oraz szósty - kącik specjalny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Do tegorocznej edycji akcji Serenada dla dzieci włączyło się 5 znanych i lubianych szefowych kuchni: Joanna Jakubiuk, Anna Klajmon, Ewa Malika Szyc-Juchnowicz, Sylwia Stachyra i Beata Śniechowska. Szefowe podczas pierwszego etapu zachęcały do zgłaszania placówek z całego kraju, które potrzebują kącików zabaw. Otrzymały ponad 250 zgłoszeń. Spośród nich, na podstawie uzasadnień, wybrały 20 miejsc, które trafiły do dalszego etapu - głosowania. Wśród wybranych miejsc znajduje się także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Specjalistyczna Sp. Z.o.o. zlokalizowany przy ulicy Królewieckiej w Mrągowie.

Głosowanie odbywa się na stronie https://serenadadladzieci.pl/zaglosuj/ i trwa do końca dnia 13. grudnia. Wyniki poznamy 16 grudnia. Realizacja kącików przypadnie na początek 2020 roku.