23 listopada w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się zawody taneczne w kategorii hip hop. W imprezie pojawiło się 300 tancerzy z całej Polski, w tym reprezentanci z Młodzieżowego Domu Kultury.

Mrągowo reprezentowały: Michalina Janecka znana jako Misia, Joanna Maliniewicz, Klaudia Świąć, Marcel Murach, Hela Rakowska, Magda Borowska, Paulina Rakowska, Weronika Borawska, Małgorzata Chorążewicz, Gabriela Jędrzejczyk, Oliwia Król, Róża Merkler, Malwina Patejuk, Nikola Cichowska i Martyna Gnoza znana jako Tina. Tym razem tancerze uczestniczyli w zawodach freestyle battle i w każdej kategorii wiekowej odnieśli niemałe sukcesy.

– Znaleźć się w Top 16 na ponad 100 tancerzy w danej kategorii było już wielkim osiągnięciem – informuje opiekunka Ewa Gnoza. – W rywalizacji do 11 lat trzecie miejsce zajęła Klaudia Świąć, a Michalina Janecka i Hela Rakowska znalazły się w Top 16. W kategorii 12-15 miejsce w najlepszej 16 wywalczyła Magda Borowska, a w kategorii powyżej 16 lat znalazła się Martyna Gnoza, która zdobyła 3 miejsce i medal. Pozostali tancerze również zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Jesteśmy ze wszystkich dumni.

Zajęcia z tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie prowadzą na co dzień Ewa Gnoza oraz Maciej Sheva Mołdoch. Uczestnicy trenują dwa razy w tygodniu, ale z chęcią przychodzą też na dodatkowe zajęcia. – W tej chwili mamy wielu tancerzy, którzy reprezentują wysoki poziom i są finalistami wielu ogólnopolskich zawodów. Jest to jednak efekt wieloletniej pracy nad sobą i rozwoju pasji. Każde zawody to poświęcenie kilkunastu godzin a czasem dwóch dni, aby wrócić nie tylko z sukcesem, ale także z nowym doświadczeniem i emocjami. Najpiękniejszym sukcesem jest jednak robienie tego, co się kocha i zadowolenie z siebie samego gdy schodzi się ze sceny po dobrym występie – dodaje Ewa Gnoza.

Zawody taneczne w Ostrowi Mazowieckiej fot. MDK Mrągowo

Słowa kluczowe:
MDK Mrągowo tancerze taniec kultura Ewa Gnoza 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij