Zwycięstwem teatru Ło/Men z Lubawy zakończył się 23. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal. Grupa z Lubawy okazała się najlepsza z całego województwa.

Tegoroczny Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal przyciągnął do Centrum Kultury i Turystyki, 9 teatrów z naszego regionu. Wśród nich nie zabrakło stałych bywalców z lat poprzednich.

Od godziny 10 grupy teatralne prezentowały swoje spektakle.  Następnie jury w składzie: Agnieszka Reimus, Marta Szymborska oraz Maciej Mydlak przyznało nagrody. Pierwsze miejsce i statuetkę PTAKK 2019 zdobyli wychowankowie Ło/Men, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie. Grupa powstała 2012 roku i od tego czasu regularnie współtworzy spektakle oraz uczestniczy w warsztatach. Instruktorem grupy jest Monika Kazimierczyk.

Drugą nagrodę przeglądu zdobyła grupa Szklana Kula z Olsztyna za spektakl „Kozucha Kłamczucha”. Trzecie miejsce zostało natomiast przyznane dla teatru Iluzja z Mrągowa, którego członkowie zaprezentowali spektakl pt.: „Dziób w dziób”.

Celem Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal jest uczczenie pamięci tragicznie zmarłej członkini mrągowskiego Teatru Mańja – Kasi Kowal; propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom teatralnym i młodym aktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń. Konkurs skierowany jest do dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z woj. warmińsko - mazurskiego.

23. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal

Słowa kluczowe:
kultura CKiT teatr Mrągowo PTAKK 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij