39 rodzin z powiatu mrągowskiej czeka w tym roku na pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. Baza rodzin została otwarta w minioną sobotę, a już tego samego dnia pojawiło się wielu darczyńców.

Szlachetna Paczka istnieje od 2001 roku. W powiecie mrągowskim jej pierwsza edycja odbyła się rok później. To ogólnopolska akcja pomocy najuboższym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Żyją w tak zwanej niezawinionej biedzie. Na wsparcie czekają osoby samotne, schorowane, ale też rodziny, których sytuacja materialna jest bardzo trudna.

W tym roku w ramach Szlachetnej Paczki można pomóc 39 rodzinom z powiatu mrągowskiego.  Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę, a potem przygotować jej paczkę. Na pomoc czekają rodziny z: Mrągowa, Piecek, Tałt, Szestna, Ruskiej Wsi, Bagienic, Kiersztanowa, Rydwąg, Zalca, Krzywego, Młynowa, Muntowa, Bożego, Kosewa i Machar. Liderem tegorocznej akcji jest Alicja Richert.

W spełnianie marzeń potrzebujących mogą zaangażować się także całe zespoły firmowe lub grupy znajomych. Gotowe dary należy dostarczyć do magazynu w Mrągowie, który mieści się w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej, przy ulicy Kopernika 2C. Finał XIX edycji Szlachetnej Paczki odbędzie się w weekend 7-8 grudnia. Wtedy wolontariusze przekażą paczki rodzinom.

Źródło: mragowo.pl

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij