Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie zajęła I miejsce w kategorii drużynowej turnieju proobronnego "Młodzi dla Niepodległej" organizowanego w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości.

W piątek i sobotę (08-09 listopada 2019 r.) w Olsztynie odbył się turniej proobronny „Młodzi dla Niepodległej” w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowany pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Turniej składał się z trzech części: testu historycznego, biegu na orientację z kilkoma konkurencjami sprawnościowymi oraz strzelania. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Szymon Jasinowicz, Maciej Larenta oraz Piotr Zapert, która reprezentowała powiat mrągowski, zajęła I miejsce w kategorii drużynowej, pokonując tym samym klasy mundurowe z innych szkół.

Zdobyli również I miejsce w zawodach strzeleckich w kategorii drużynowej, wykazując się przy tym „sokolim okiem”. Ponadto Piotr indywidualnie zdobył I miejsce w zawodach strzeleckich.

Drużyna w tym składzie w ubiegłym roku również brała udział w turnieju i zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

źródło: 1 LO w Mrągowie

Turniej proobronny "Młodzi dla Niepodległej"