13 listopada o godzinie 19.00 w Restauracji Ceglana odbędzie się spotkanie z miejskimi radnymi.  Według organizatora większość z nich potwierdziła swoją obecność.

Inicjatorem wydarzenia jest właściciel restauracji. – Mija rok od wyboru naszych reprezentantów w radzie. Ostatnie sesje odbiły się jednak szerokim echem w mediach i pojawiły się negatywne głosy wśród mieszkańców m.in. dotyczące kultury prowadzenia sesji i wzajemnego dialogu. Tymczasem radni powinni zadbać przede wszystkim o interesy mieszkańców i zacząć myśleć ponad podziałami. Chcę umożliwić wypowiedź wszystkim radnym – mówi o powstałej inicjatywie Łukasz Ostapowicz.

Spotkanie z radnymi ma mieć otwartą formułę i być skierowane do wszystkich mieszkańców Mrągowa. Na początku mrągowianie wyrażą opinię dotyczącą obecnej pracy rady miejskiej. Później młodzież oraz osoby dorosłe (po 2 pytania) będą inicjatorami krótkich, 5-minutowych debat związanych z bieżącą działalnością i problemami miasta. Punktem kulminacyjnym spotkania będą pytania mieszkańców do klubów radnych. Tych ma być 15, a każdy z klubów ma otrzymać 1 minutę na odpowiedź.

Na końcu organizator przewiduje podsumowanie całego spotkania. – Odzew na to wydarzenie jest spory i niezwykle pozytywny. Nawet nie tylko wśród mrągowian. To pokazuje jednak, że takie spotkania są potrzebne, a mieszkańcy domagają się bezpośredniego kontaktu z radnymi – dodaje Łukasz Ostapowicz.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij