Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawita również do Mrągowa. W związku z tym miejscowy sztab szuka chętnych osób do wzięcia udziału w wolontariacie. Zachęca również osoby i firmy do przekazywania darów na aukcje charytatywne.

Trwają właśnie przygotowania do styczniowego finału. Poszukiwani są sponsorzy, gromadzone są przedmioty na licytacje i również prowadzona jest rekrutacja wolontariuszy, którzy będą 12 stycznia kwestować z puszkami na ulicach całego miasta. Spotkanie organizacyjne z wolontariuszami oraz darczyńcami odbędzie się w czwartek 19 listopada o godzinie 16.00 w sali Orbita Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Aby wziąć udział w finale WOŚP należy wypełnić formularz dostępny pod tym adresem oraz w Mrągowskim Centrum Informacja Turystycznej lub Centrum Kultury i Turystyki. Do formularza należy dołączyć zdjęcie legitymacyjne w formie elektronicznej. Bez zdjęcia zgłoszenie będzie nie ważne. Wypełniony formularz należy wysłać drogą elektroniczną na adres: kierownik@it.mragowo.pl, bądź dostarczyć do mrągowskiego sztabu WOŚP w znajdującego się w budynku CKiT.

Termin dostarczania formularzy upływa 6 grudnia. Pod koniec listopada planowane jest spotkanie z wolontariuszami w celach organizacyjnych.

Można również wziąć udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przygotowując formy artystycznej (np.: teatralnej, kabaretowej, piosenki czy pokazu) Długość takiej formy nie winna być dłuższa niż 15 minut.

Organizatorzy zachęcają również firmy i osoby do przekazywania darów na charytatywną licytację. Prócz przedmiotów na aukcje można również przekazywać vouchery i kupony na usługi.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie sztabu na Facebooku: 28. Sztabu WOŚP – Mrągowo, w sztabie mrągowskiego WOŚP mieszczącego się w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26 (budynek CKiT) oraz pod numerem telefonu: (89) 743 34 67.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2020 roku. W tym roku Orkiestra gra dla „dla dziecięcej medycyny zabiegowej”.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij