Reprezentacja Polski wróciła z medalem za sprawą brązu Anny Igielskiej. Do udanych również można zaliczyć debiut zawodników Bazy" Mrągowo na windsurfingowych Mistrzostwach Świata w klasie Techno 293 w hiszpańskim Puerto Sherry. Z Mrągowa wzięło udział 5 zawodników.

Podopieczni Tomasza Stefańskiego przez ponad tydzień rywalizowali na południu Hiszpanii. „Bazę" Mrągowo reprezentowało pięcioro zawodników: Nadia Kulik, Oliwia Chomka, Michał Lis, Bartosz Ruszczy i Wiktor Kocenko. Dla czworga z nich był to debiut w regatach międzynarodowych o randze Mistrzostw Świata. Jedynie Michał Lis startował wcześniej w takich regatach.

Najlepiej spisała się Nadia Kulik, która zakończyła regaty na 13 miejscu. W trakcie całych zawodów wygrała dwa wyścigi i trzykrotnie przypływała w pierwszej dziesiątce. Przytrafiło się jej też kilka błędów i falstart w jednym z wygranych wyścigów. Po pierwszym dniu Nadia zajmowała 3 pozycję. Należy też wspomnieć udany sezon Nadii. W tym sezonie zdobyła już złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz złoty medal Mistrzostw Polski w Sprintach. Wygrała tez eliminacje do mistrzostw Europy.

Wśród chłopców Michał Lis zakwalifikował się do złotej grupy i całe regaty zakończył na 26 miejscu. Również do złotej grupy awansował Wiktor Konecko, który ostatecznie regaty zakończył na 43 miejscu. Oliwia Chomka zakończyła regaty w srebrnej flocie osiągając 46 miejsce. Natomiast Bartosz Ruszczyk zakończył regaty na 95 pozycji.

Zawody odbyły się w dniach 26 pażdziernika — 2 lstopada. W mistrzostwach wzięło udział 360 zawodników z 36 krajów. 

 

Wyniki Polaków:

Dziewczęta Techno 7.8:

6. Aleksandra Wasiewicz

13. Nadia Kulik

27. Pola Wawrzyniak

35. Nell Ryan

 

Dziewczęta Techno 6.8:

3. Anna Igielska

7. Linda Falkiewicz

28. Karolina Gajdzińska

38. Oksana Skoczypiec

 

Chłopcy Techno 7.8:

20. Krzysztof Żarnowski

26. Michał Lis

26. Konrad Machura

43. Dawid Sykuła

67. Kacper Gwóźdź

 

Chłopcy Techno 6.8:

17. Olaf Grodzicki

24. Milo Sołomko

31. Piotr Szkolnicki

33. Maciej Popłonyk

43. Wiktor Kocenko

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij