Budextan Oficerska

Komenda powiatowa policji w Mrągowie podsumowała działania kontrolno—prewencyjne na trasach i w okolicach cmentarzy na terenie powiatu. W tym roku można zauważyć poprawę bezpieczeństwa. Niestety ciągle są osoby które siadają za kółkiem po spożyciu alkoholu.

W ramach akcji "Znicz 2019" od czwartku na drogach powiatu mrągowskiego pracowało kilkukrotnie więcej policjantów niż zwykle. Funkcjonariusze czuwali nad tym, by osoby bezpiecznie dotarły na groby najbliższych. Policjanci szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierowców, na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe zachowanie pieszych.

Większe utrudnienia w lokalnym ruchu drogowym występowały głównie 1 listopada na drogach w okolicach cmentarzy. W tym dniu na drogach prowadzących do nekropolii, prócz wzmożonego ruchu pojazdów wzrosło także natężenie ruchu pieszego. Priorytetem działań policyjnych było również upłynnianie przemieszcania się pojazdów na drogach w pobliżu cmentarzy w związku ze zmianami organizacji ruchu. Funkcjonariusze czuwali przede wszystkim nad tym, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na groby najbliższych, a następnie do domu.

W czasie akcji „Znicz 2019”, tj. od czwartku do niedzieli policjanci skontrolowali 131 pojazdów. W tym okresie funkcjonariusze nałożyli 76 mandatów karnych, z czego 52 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jeden z kierowców przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 82 km/h. W konsekwencji stracił na najbliższe 3 miesiące prawo jazdy i ma do zapłacenia mandat w wysokości 500 złotych. W trakcie akcji funkcjonariusze nałożyli też 2 mandaty za niestosowanie w pojazdach pasów czy fotelików. Niestety podczas działań nie zabrakło również pieszych, którzy nie zadbali o swoje bezpieczeństwo. 5 osób zlekceważyło przepisy ruchu drogowego. W czasie działań policjanci zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 15 dowodów rejestracyjnych – w tym 12 za zły stan techniczny.

W czasie działań policjanci pracowali na 7 zdarzeniach drogowych. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 22.00 w miejscowości Wymysły. Tam kierowca mazdy na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku czego pojazd dachował. W aucie podróżowały dwie osoby. Pasażerka, która doznała obrażeń ciała została przewieziona do szpitala.

Niestety, nie do wszystkich kierowców trafił też apel o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Podczas trwającej akcji funkcjonariusze ujawnili 1 kierowcę, który popełnił przestępstwo siadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Mężczyznę zatrzymano w nocy z niedzieli na poniedziałek na ulicy Wolności w Mrągowie. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Podsumowanie danych z województwa warmińsko—mazurskiego (oraz z powiatu mrągowskiego):

  • liczba wypadków: 10 (14 w 2018) (w tym powiat: 1)
  • ofiar śmiertelnych: 1 (1 w 2018) (w tym powiat: 0)
  • osób rannych: 16 (21 w 2018) (w tym powiat: 1)
  • zatrzymanych nietrzeźwych kierujących: 36 (36 w 2018) (w tym powiat: 1)
  • liczba kolizji do których wzywani byli policjanci: 198 (205 w 2018) (w tym powiat: 7)

 źródło: KPP w Mrągowie; dane: KWP w Olsztynie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij