W dniach 28-30 października I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte zorganizowało Dni Kultury Języka Polskiego. Tegorocznym tematem był szeroko rozumiany śmiech. Podczas wydarzenia uczniowie szkoły wzięli udział w licznych konkursach, w przewrotny sposób ćwiczyli czytanie ze zrozumieniem czy słuchali prelekcji dotyczącej komizmu.

Tegoroczne obchody Dni Kultury Języka Polskiego odbyły się pod znakiem śmiechu — śmiechu szczerego i pouczającego, nie drwiącego czy krzywdzącego.

Pierwszy dzień rozpoczął się od konkursu pt. „Bieg przez płotki językowe”. W przerwach między lekcjami chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe na różnych pułapkach i ciekawostkach językowych. Chętnych nie brakowało. Następnie pt. „W echu śmiechu” odbyły się ćwiczenia czytania ze zrozumieniem na wesoło. Młodzież w interaktywnym quizie sprawdzała swoje kompetencje z rozumienia tekstu.

Drugi dzień przyniósł sporą dawkę wiedzy dot. komizmu. Dzięki prelekcji przygotowanej przez uczennice klasy 2B można było poznać m.in. rodzaje gier językowych zastosowanych w dialogach filmu „Shrek”. Finał dnia to przede wszystkim konkurs recytatorski pod nazwą „Uśmiech poezji”. Uczniowie przysłuchiwali się recytacjom uczestników konkursu oraz zaczytywali się w żartobliwych utworach napisanych przez uczniów w ramach konkursu na fraszkę o szkole.

Trzeci dzień zapisał się pojedynkiem klas na arenie słownej szermierki. Kalamburowy finał wyłonił zwycięzcę, którym okazała się klasa 3A. Drugie miejsce ex aequo zajęły klasy 1F i 2D. Na zakończenie Dni Kultury Języka Polskiego odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursów, która została uświetniona występem recytatorów oraz piosenką w wykonaniu Marii Bułajewskiej.

Pełna lista laureatów

Konkurs na fraszkę:

  • I miejsce: Daria Korzep
  • II miejsce: Amelia Castellanos
  • III miejsce: Gabriel Mazurek
  • Wyróżnienia: Małgorzata Bulak, Kacper Kondracki, Paulina Rakowska

Konkurs recytatorski:

  • I miejsce: Piotr Zapert
  • II miejsce: Mikołaj Merkler
  • III miejsce: Bartek Węglewski
  • Wyróżnienia: Angelika Smolarek, Piotr Madej

źródło: I LO w Mrągowie

 

Dni Kultury Języka Polskiego 2019 fot: I LO w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij