Od najbliższego czwartku większa niż zwykle liczba policjantów będzie czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących z okazji zbliżających się dni Wszystkich Świętych oraz Zaduszek.

Podczas trwania akcji "Znicz" na trasy wyjedzie znacznie więcej patroli niż w zwykle. W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się z odpowiednią prędkością, skontrolują również stan techniczny pojazdów i zbadają trzeźwość kierujących. Podczas kontroli drogowych będą także zwracać uwagę na to, czy dzieci podróżują w fotelikach, a młodzież i dorośli zapinają pasy bezpieczeństwa.

Jesienna pogoda - deszcz, mgła, spadek temperatury wpływa niekorzystnie na warunki na drogach oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Pamiętajmy, że osoby poruszające się wieczorami poza terenem zabudowanym, mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Policjanci będą przypominać o tym obowiązku oraz zachęcać, by odblaski były elementem garderoby również w terenie zabudowanym.

Ponadto większa liczba funkcjonariuszy będzie czuwać nad zachowaniem porządku oraz płynności ruchu w okolicach cmentarzy i kościołów. W tych szczególnych dniach, by ułatwić komunikację, wprowadzane są zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem. Na miejscu będą również pełniący tam służbę funkcjonariusze. Mundurowi w godzinach szczytu będą kierować ruchem przy cmentarzach. Stosowanie się do czasowych wytycznych oraz wskazówek policjantów z pewnością ułatwi nam poruszanie się w zatłoczonych miejscach. Pamiętajmy, że sami możemy się również do tego przyczynić. Nie pozostawiajmy samochodów w miejscach niedozwolonych i nie blokujmy przejazdu innym.

W związku z Dniem Wszystkich Świętych w terminie od  28.10.2019 r.  do dnia  04.11.2019 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach miasta Mrągowa:

  • Od 28.10.2019r. do 04.11.2019r. obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Rynkowej i ul. Brzozowej, przed dojazdem do skrzyżowania tych ulic.
  • Od 28.10.2019r. do 04.11.2019r. na odcinku ul. Młodkowskiego w okolicach cmentarza obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania oraz ograniczenie prędkości do 30km/godz.
  • Od 31.10.2019r. do 02.11.2019r. zostanie wyłączony z użytku parking przy dolnej płycie cmentarza w Polskiej Wsi, dopuszczony będzie jedynie ruch pojazdów PKS Sp. z o. o. oraz pojazdów uprawnionych.
  • 01.11.2019r. – ul. Brzozowa będzie wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Mrongowiusza do skrzyżowania z ul. Rynkową.

Źródło: KPP w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij