Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza warszawskich Włoch Artura W., który przyjął łapówkę w kwocie 200 tysięcy złotych w zamian za decyzje dotyczące warunków zabudowy. Pieniądze miał wręczyć znany biznesmen Sabri B.

Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby uwikłane w korupcyjny proceder. Na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych zatrzymano burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, który natychmiast po zatrzymaniu rozpłakał się. 

Jak opisuje tvp.info, przekazanie pieniędzy miało miejsce na jednej z warszawskich ulic. Artur W. miał nadjechać maserati, a z naprzeciwka swoim autem Sabri B. – deweloper, były właściciel m.in. Pogoni Szczecin czy właściciel jednego z mrągowskich hoteli. Panowie uchylili szyby, biznesmen wrzucił burmistrzowi pieniądze, po czym obaj odjechali. 

Artura W. zatrzymano w garażu przy jego domu. Za Sabrim B. agenci jechali do jednej z tureckich knajp. Mężczyznę próbowano ukryć.

Burmistrz w zamian za łapówki wydawał decyzje administracyjne,  korzystne dla dewelopera, dotyczące warunków zabudowy. Podejmował się także załatwiania podobnych decyzji w innych, warszawskich urzędach. Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika. Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie. Mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Źródło: cba.gov.pl/ tvp.info

Słowa kluczowe:
Mrągowo Warszawa przestępstwo na sygnale 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij