29 października o godzinie 20.00 w mrągowskim kościele ewangelicko—augsburskim odbędzie się wyjątkowy koncert jazzowy. Trio Andrzeja Jagodzińskiego wykona utwory Jana Sebastiana Bacha. Muzycy zagrają na rzecz sparaliżowanego Łukasza Olendra.

Wydarzenie będzie miało charytatywny charakter. Podczas koncertu będą zbierane pieniądze na rehabilitację mrągowianina Łukasza Olendra. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a całość organizowana jest w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Łukasz w 2015 roku po operacji usunięcia naczyniaka mózgu był niemal całkowicie sparaliżowany. Stosowane leczenie rehabilitacyjne przynosiło pomału dość dobre efekty. Zaczął poruszać się sam. Jeszcze nie samodzielnie, ale przy niewielkiej pomocy drugiej osoby może odbywać spacery.

Obecnie Łukasz ma niedowład lewej części ciała, z trudnością się porusza, ma problemy z mową oraz ataki padaczki. Według lekarzy jest realna szansa, aby doszedł do niemal pełnej sprawności. Potrzebna jest jednak dalsza, intensywna, kosztowna rehabilitacja. Warto pomóc Łukaszowi dojść do pełni sił, aby tak jak inni mężczyźni w Jego wieku mógł zdrowo żyć i się rozwijać.

Podczas koncertu odbędzie się kwesta na rzecz Łukasza.

Andrzej Jagodziński - pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych. Sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, wspaniałymi interpretacjami Chopina. Najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się muzyka mistrza polifonii Jana Sebastiana Bacha. W odróżnieniu od muzyki Chopina, w której złożone harmonie i wysmakowane melodie były podstawą i inspiracją do improwizacji, w muzyce Bacha, dla Jagodzińskiego i jego Tria tą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania i wpływania na siebie poszczególnych głosów.

źródło: IT Mrągowo


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij